اینترنت بدون سیم رایگان


معجزه امنیت : حفظ امنیت هنگام استفاده از Wi-Fi در مکان های عمومی

شاید برای شما هم زیاد اتفاق افتاده باشد که در کتابخانه ، کافی شاپ و سایر مکان های عمومی در حالی که لپتاپ خود را به همرا دارید به Wi-Fi ای بدون نیاز به رمز عبور برخورد کرده باشید و تصمیم بگیرید برخی از کارهای اینترنتی خود را در آن هنگام انجام دهید.

اگر ویندوز در جریان این امر که شما به یک شبکه عمومی دسترسی دارید باشد ، لپتاپ شما را از دید سایر کامپیوترها و دستگاه ها مخفی می کند.هرچند این اقدام مهمی برای حفظ امنیت شما به شمار می رود اما امنیت کاملی را فراهم نمی کند.پس شما نیاز دارید تا به ویندوز اطلاع دهید که دسترسی شما به اینترنت از طریق یک شبکه عمومی فراهم شده است ، بعد از آن اقدامات امنیتی بیشتری نیز انجام دهید.

وقتی که ویندوز به یک شبکه Wi-Fi شناخته نشده متصل می شود،از شما سوالی مبنی بر اینکه چگونه وضعیت امنیتی در این شبکه را پیش ببرد خواهد پرسید و اگر بنابر دلایل مختلف این سوال را نپرسید شما می توانید به طور دستی وارد این تنظیمات شده و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید ، اما چگونه ؟؟

امنیت در ویندوز ۷

وقتی شما به یک شبکه جدید logon می کنید ویندوز۷ این صفحه را در مقابل شما باز می کند که در آن می توانید مشخص کنید که آیا در یک شبکه عمومی ،شبکه اداری یا خانگی هستید.

امنیت در ویندوز

اگر این صفحه در مقابل شما باز نشد و یا مطمئن نبودید که پاسخ درست را داده اید ، شما باید مطمئن شوید که ویندوز از وجود شما در یک شبکه عمومی اطلاع دارد.وارد Start Menu شوید و در قسمت Search ، وارد کنید : Network and سپس Network and Sharing Center را انتخاب کنید.در آنجا شما اسم شبکه را میبینید و در زیر نوع آن را ، که با کلیک کردن بر روی آن صفحه بالا که انتظار می رفت به طور پیشفرض برای شما باز شود ، باز می شود.

امنیت در ویندوز۸

وقتی که به یک شبکه جدید وارد می شوید یک Panel در سمت راست صفحه ظاهر می شود و از شما می پرسد که آیا مایل هستید PCها و سایر دستگاه های داخل این شبکه را پیدا کنید و… ؟ اگر در یک شبکه عمومی هستید No را انتخاب کنید.اگر می خواهید مطمئن شوید که تنظیمات را درست وارد کرده اید ، در Search عبارت Network را تایپ کنید و بعد Network Connection Setting را انتخاب کنید و شبکه خود را انتخاب کنید.اگر گزینه “پیدا کردن دستگاه ها در این شبکه” خاموش بود ، ویندوز درجریان حضور شما در یک شبکه عمومی قرار دارد ، در غیر اینصورت آن را خاموش کنید.

امنیت در ویندوز

هرچند ویندوز سایر اقدامات امنیتی را انجام می دهد ، اما بهتر است برای حفظ امنیت خود اقدامات زیر را نیز انجام دهید:

– مطئن شوید که به شبکه مد نظر خود متصل شده اید ، با دابل کلیک کردن اسم شبکه را چک کنید.

-هرگز عملیات های مالی و بانکی را در یک شبکه عمومی انجام ندهید ، با بانک خود ارتباط برقرار نکنید و از اطلاعات کارت عابر خود استفاده نکنید.

– اگرشما فایل ها و اطلاعات مهمی را در حتی بصورت رمز شده همراه دارید ، در یک شبه عمومی آنها را باز نکنید.

-اقدامات امنیتی عمومی را انجام دهید ، از یک آنتی ویروس خوب استفاده کنید و فایروال خود را خاموش نکنید ، و برای هر سایت از پسوردهای متفاوت استفاده کنید.

منبع : سایت زوم تک
449
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید