مواد غذایی مبارز با سرطان:

  • هسته انگور:

براساس نتایج محققان در University of Colorado Cancer Center دانه های انگور یکی از مهمترین منابع ضدسرطان محسوب می شوند. B2G2 ترکیبی است ضد سرطان که از هسته انگور استخراج می شود. این ترکیب از رشد سلول های سرطانی پیشگیری کرده و مرگ سلول های سرطان پروستات را سبب می شود ،بدون اینکه تاثیری بر روی سلول های سالم داشته باشد.

  • کلرلا (Chlorella ) :

این سوپر غذا محافظ خوبی در برابر انواع سرطان است . این ماده غذایی به طور مستقیم بر سلول های سرطانی اثر نمی گذارد، بلکه با تقویت سیستم ایمنی بدن از رشد سلول های سرطانی پیشگیری می کند.

  • چای سبز:

آمارها نشان می دهند که میزان سرطان در کشورهایی که مرتب چای سبز مصرف می کنند کمتر است. نتایج مطالعه محققان در University of Maryland Medical Center conducted a study نشان داده است که مصرف روزانه چای سبز ریسک ابتلا به سرطان پستان را به شدت در زنان کاهش می دهد. محققان Alabama University of Birmingham می گویند پلی فنول های موجود در چای سبز محافظ خوبی برای پوست در برابر اشعه آفتاب است.

  • انار:

آنتوسیانین موجود در این میوه از مهمترین ترکیبات آنتی اکسیدا ن به شمار می رود که در پیشگیری از سرطان کولون، پروستات، پوست و ریه نقش بسزایی دارد. تحقیقات پژوهشگران در University of California, Riverside stated نشان داده است که ترکیبات این دانه های زیبا از متاستاز سلول های سرطانی پروستات ممانعت می کند.

  • مورینگا(Moringa ):

این گیاه دارویی نقش مهمی در پیشگیری از سرطان تخمدان در زنان دارد. محققان Bartholomew’s Hospital در لندن می گویند علت این تاثیر ترکیبات هورمونی و ترکیبات ضدتوموری موجود در این گیاه دارویی است.

  • آشواگاندا:

ترکیب الکلی استخراج شده از ریشه خشک شده آن دارای اثرات بسیار مهم ضدسرطانی است. این گیاه در طب آیروودا بسیار مهم تلقی می شود.

منبع : سلامت دیجیتال
602
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید