موارد شغلی، که به سلامتی شما آسیب می رساند

دقت کنید که برخی کارها حقیقتا برای سلامتی انسان مفید نیستند .مثلا اینکه ساعت ها پشت میز بنشینید، مجبور باشید طولانی مدت بایستید و…اما کار و داشتن شغل علی رغم تمام خستگی ها و مشکلاتش فوایدی دارد که از جمله آن استقلال مالی و حضور در اجتماع و بهره بردن از توانایی های فردی است .

انتخاب شغل بسیار مهم است و محیط کار باید امن و آرام باشد و از بودن در کنار همکاران خود احساس خوبی داشته باشید. برخی موارد هستند که در محیط کار و نوع شغل شما باعث آسیب به سلامتی شما می شوند.

  • مجبور باشید با تعداد زیادی مرد کارکنید: مطالعات جدید نشان داده زنانی که در محیط کارشان با مردان زیادی همکار هستند به دلیل شیمی مغزشان بیشتر در معرض ابتلا به بیماری ها هستند.
  • ساعت و شیفت کاری شما متغیر باشد: افرادی که دائم شیفت کاری خود را عوض می کنند و یا ساعت کاری شان را جابجا می کنند ، برنامه خواب آنها بهم خورده و بدن دچار تنش می شود. این کار نه تنها سلامتی آنها را تهدید می کند و احتمال بیماری های قلبی و افسردگی در مردان و سرطان سینه و دیابت نوع 2 را در زنان افزایش می دهد بلکه زمان و استراحت و تفریح آنها را نیز کم می کند.
  • رفت و آمد طولانی باشد: در این صورت اشتیاق و شور شما در زندگی کم می شود و بیشتر در معرض اضطراب و افسردگی قرار می گیرید. زیاد بودن مسافت بین منزل و محل کار سبب بالا رفتن قند خون، کلسترول و فشار خون می گردد.2-2
  • ماموریت های مسافرتی کاری شما زیاد باشد: این نحوه کار سبب افزایش فشار خون و کلسترول شده و چاقی و اضافه وزن را به همراه دارد.
  • جلسات مکرر انگیزشی در محل کار شما برقرار است: اگر مدام جلساتی برگزار شود که بخواهد کارمندان با انگیزه و مثبت کار کنند این امر باعث ایجاد تنش و ناراحتی در بین کارمندان شده وافراد برعکس ناشاد و افسرده می شوند.
  • زمان پایان کار شما مشخص باشد: کارهایی که باید دریک زمان مشخص انجام شوند و فرد تحت فشار انجام این کار است باعث می شود همین تنش و استرس به مغز او نیز وارد شده و عوارض خود را نشان دهد.
منبع : سلامت دیجیتال
531
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید