موارد عجیب و غریب پزشکی

شرایط پزشکی و درمانی از رنج کم تا شدید دسته بندی می شوند، اما برخی شرایط در این علم واقعا عجیب هستند.

  • آیا تا کنون می دانستید که بعضی افراد در حالیکه زنده اند ، گمان می کنند که مرده اند؟ این افراد دچار بیماری Cotard delusion هستند . این بیماری که تحت نام walking corpse syndrome نیز از آن نام برده می شود.

یکی از شرایط وحشتناک و کم نظیر است که فردی یک روز صبح از خواب بیدار شده و گمان می کند که مرده است.

بخشی از مغز این افراد به شدت دچار آسیب شده است و یا رابطه اش با بخش هیجانی مغز قطع شده است. آنها خود را در آینه می بینند ، اما گمان می کنند که دیگر وجود ندارند.2

  • بیماری دوقلوهای انگلی یا Parasitic twin از دیگر موارد نادر پزشکی است که در این حالت یک جنین دوقلو در رحم شکل می گیرد. اما یکی توسعه و رشد پیدا نمی کند و تبدیل به زائده ای انگلی می گردد.3
  • بیماری Morgellons یکی دیگر از بیماری های جدید و شدید شهری است که فرد احساس می کند موجودی در رو یا زیر پوست او درحال خزیدن و راه رفتن است. در سال 2012 کارشناسانCenter for Disease Control and Prevention اعلام کردند که طی بررسی های چند ساله دریافتند که این افراد دچار نوعی هذیان هستند.

4

  • در سال 2010 محققان Hygiene Center at the London School of Hygiene & and Tropical Medicine موردی را معرفی کردند که در آن، افراد در ناحیه دندان خود لاروهای انگلی دارند. این بیماری که بنا به گفته پزشکان تنفر آور است Maggot infestation نام دارد.

5

  • بیماری Mass hysteria که اغلب در مورد گروهی از دختران جوان اتفاق می افتدو فرد بیمار دچار لرزش و غش می شود. این افراد از فیزیولوژیک سالم برخوردارند، برخی از آنها گمان می کنند که دچار مسمومیت شده اند.

6

  • در بیماری پیکا فرد به طرز نامطلوبی تمایل به خوردن مواد غیر غذایی دارد، که این عارضه می تواند به دلیل استرس باشد و یا بارداری.

در موارد عجیب این بیماری افراد اقدام به خوردن مدفوع، شیشه، گچ و خاک ، ادرار، اعضاء بدن و مو ، چوب و بسیاری چیزهای دیگر می کنند. عکس زیر متعلق به چیزهایی است که پزشکان از شکم فرد مبتلا به بیماری پیکا در میسوری خارج کرده اند.

10

  • بیماری عدم حساسیت مادرزادی به درد Congenital insensitivity to pain نوعی بیماری عجیب است . این کودکان پس از تولد زبان خود را می خورند، استخوان بدن خود را می شکنند و یا اجسام خارجی را درچشم و اعضاء بدن خود فرو می کنند . این افراد قبل از کمک های پزشکی اغلب جان خود را ازدست می دهند.

8

  • اختلال هویت تمام بدن یا به اصطلاح پزشکی Body integrity identity disorder، نوعی بیماری است که در آن بخشی از بدن خود را در نقشه مغزی ازدست می دهند و جراحان می گویند چنانچه این عضو ناقص برداشته شود فرد احساس بهتری خواهد داشت.

9

 

منبع : سلامت دیجیتال
972
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید