موزیلا فایرفاکس بالاخره قدم در دنیای ۶۴بیتی ها گذاشت

اگر سیستم ۶۴ بیتی ویندوز ۷ یا بالاتر دارید بالاخره نسخه ی فایرفاکس مناسب سیستم شما از راه رسید.

موزیلا بالاخره نسخه ی ۶۴بیتی مرورگر محبوب خود را برای ویندوز،تحت آپدیت جدید نسخه ی ۴۳ عرضه کرد. پیش از این نسخه های ۶۴بیتی مک و لینوکس منتشر شده بود و همین امر برای مدت ها سبب رنجش خاطر کاربران نسخه های ۶۴بیتی ویندوز شده بود.

اما انتظارها به سر رسیده و از هم اکنون کاربران ویندوز ۷ می تواند فایرفاکس ۶۴بیتی را دانلود و نصب نمایند. هنوز مشخص نیست که آیا سایت موزیلا به طور اتوماتیک قابلیت تشخیص ویندوز ۶۴بیتی سیستم میزبان را برای ارائه ی لینک دانلود متناسب دارد یا خیر. فعلا راه حل بهتر این است که ورژن جدید را از داخل صفحه ی تمام دانلود ها تهیه کنید. در پایین صفحه نسخه زبان انگلیسی یا فارسی را پیدا و بر روی آیکون ۶۴بیتی کلیک کنید.

توجه: اگر هم اکنون فایرفاکس ۴۲ را بر روی سیستم خود دارید، آپدیت درون برنامه شما را همچنان روی سیستم ۳۲بیتی نگه خواهد داشت.

به محض اینکه نسخه ی ۶۴بیتی فایرفاکس را نصب کردید (با فرض اینکه شما ویندوز ۶۴بیتی روی سیستم خود دارید) متوجه هیچ تغییر ظاهری یا کارکردی در آن نسبت به قبل نخواهید شد. اما باید بدانید که پیشرفت های اصلی در پشت صحنه ی داستان اتفاق می افتد؛ اگرچه که شما می توانید در نسخه ی ۶۴بیتی تعداد تب های بیشتری و نیز اپلیکیشن های تحت وب را بدون افت سرعت اجرا کنید. در کل برنامه ی های ۶۴بیتی می توانند بیشتر از ۴گیگابایت از حافظه ی سیستم را برای عملکرد بهتر برنامه به کار گیرند.

فلش

چیزی که ممکن است حین کار با این نسخه متوجه آن شوید، این است که برخی پلاگین ها به خوبی روی این نسخه کار نمی کنند. موزیلا در حال حاضر در حال بررسی و اصلاح این مشکلات برای پشتیبانی از پلاگین های NPAPI مانند جاوا و سیلورلایت است. بدین ترتیب، فلش بخاطر محبوبیتش در زمینه ی پخش تحت وب ویدیوهمچنان در دسترس خواهد بود.

علاوه بر این تغییرات، فایرفاکس ۴۳ پیشنهاد جستجو را به نوار Awesome خود اضافه و نیز کیفیت لازم را برای سازگاری بهتر کیبورد لمسی برای دیوایس های دارای ویندوز ۸ و بالاتر ارائه کرده است.

منبع : سایت زوم تک
212
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید