مکان های گردشگری که شبیه داستان های افسانه ای اند


کولمار، فرانسه:
کولمار خوش منظره در پاریس زیباترین شهر اروپا محسوب می شود، دقیقا شبیه داستان های افسانه ای است. این شهر کوچک  در آلساس فقط به خاطر رنگ های جادویی قدیمی اش مشهور نیست. کولمار در امتداد کانال  Alsatian شراب واقع شده که با نام پایتخت شراب Alsatian نامیده می شود- که به آفتابی بودنش مباهات می شود و دومین شهر کثیف فرانسه هم محسوب می شود. و درعین حال محلی ایده آل برای تهیه شراب است.درعین حال اگر پایتخت شراب بودن کافی نباشد، کولمار با میدان ها، فواره ها و کانال های زیبایش «ونیز کوچک» نامیده شده (la Petite Venise). همچنین این شهر محل زندگی فردریک بارتولدی کسی که مجسمه لیبرتی را طراحی کرد و Martin Schongauer نقاش است.

جزایر فارو:

با دیدن جزایر فارو مانند منظره های ارباب حلقه واقعا باور می کنید هابیت ها و الو ها این مجمع الجزیره را اشغال کرده اند. این جزایر در نیمه راه بین ایسلند و نروژ، در قلب جریان خلیج در شمال آتلانتیک  واقع شده اند. این جزایر با مجموع 18 جزیره محل مناظر زیبای دراماتیک کوه های اتشفشانی و امواج اقیانوس هستند که به ساحل صخره ای ضربه می زنند. مناظر جادویی و مرموز جزایر بیشتر به جهان فانتزی نزدیک است تا دنیای واقعی.

قلعه NEUSCHWANSTEIN، آلمان:

اینجا یکی از سازه های دیسنی لند نیست، اگرچه شبیه مکان های داستانی است که توسط شاهزاده های هوسباز اشغال شده است. درحقیقت علی رغم ظاهر جادویی اش، قلعه Neuschwanstein بیشتر از آنچه تصور می شود ریشه در واقعیت دارد. این قلعه در قرن نوزدهم بر روی یک تپه برای لودویک دوم ساخته شده که اثاثیه آن در زمان خودش انقلابی در طراحی ساختمان بود. ساختمان و آب روان و توالت ها با سیفون های اتوماتیک و نیز سیستم گرمایشی. امروزه این قلعه توقفگاه اصلی روی این جاده رمانتیک، باقیمانده باواریان ها از شهرها و قلعه های باستانی است.

 

کاپادوکیه، ترکیه:

اگر یک داستان افسانه ای در مورد سرزمین جادو شده ای از خاک رس باشد، آنجا قطعا شبیه کاپادوکیه خواهد بود. این منطقه افسانه ای که در مرکز ترکیه واقع شده به خاطر سفال ها و شکل های خاص صخره هایش شهرت دارد که مردم باستان در این صخره ها خانه ها و کلیسا های خود را تراشیده بودند. این منطقه همچنین منزلی برای فرم های صخره ای با ظاهر عجیب به نام «دودکش های افسانه ای» است که به شکل های متفاوتی مثل مخروطی، شبیه قارچ، ستون و صخره های نوک دار می باشند. سنت سفال و سرامیک در ترکیه یکی از قدیمی ترین صنایع جهان است که تاریخ آن به قرن هشتم برمی گردد.

 

 

ونیز، ایتالیا:

رقابت کردن با ونیز کار سختی است. معماری قابل ستایشش، راه آب های خاص، وفور منظره های فانتزی و جو خارق العده اش همه یک گونه اند. اگرچه نیویورک تایمز این شهر را اینگونه توصیف کرده «بی شک زیباترین شهری که توسط بشر ساخته شده»، به نظر می رسد ونیز از یک بعد دیگر اهمیت داشته باشد. ونیز در امتداد 117 جزیره کوچک کشیده شده، و به 455 پلی که دارد می بالد، و نیز از صدها راه آب تشکیل شده که در آنها قایق های رمانتیک راه خود را درون این شهر باز می کنند. ونیز شهری است که به خاطر کارناوال ونیز، بینال ونیز و جشنواره فیلم ونیز شهرت دارد.

 

سینترا، پرتقال:

جای شگفتی نیست که سینترا منبع الهام لورد بایرون برای نوشتن سفرنامه نجیب زاده هارولد بوده که زیبایی این شهر را جشن می گرفته. هرکسی که این محل جادویی را دیده، که زیاد هم از لیسبون دور نیست، می تواند حس کند که دلگرم شده شعری والا به افتخار زیبایی های سینترا بسراید. پنا پالاس، کاستلو دوس موروس و پالاسیو ناسیونال ده سینترا سه مکان جذاب این شهر هستند و سلسله کوه های سینتر ;یکی از بزرگ ترین پارک های منطقه لیسبون بوده که جذابیت و رمز و راز بیشتری به این شهر اضافه می کند.

و بهترین مشخصه چنین مکان هایی این نیست که در برابر ویژگی جادویی شان نمی توانیم ایستادگی کنیم، بلکه واقعی بودنشان است. این مکان ها با ویژگی دست یافتنی بودن، امن بودن و مهمان پذیر بودن، منتظرند کیفتان را برداشته و برای دیدن محل های افسانه ای راه بیفتید.

منبع : bartarinha.ir
968
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید