مکمل ویتامین برای خانم های مبتلا به خشکی ناحیه تناسلی و گرگرفتگی

تحقیقات دانشمندان علوم سلامت نشان می دهند که مصرف برخی مکمل ها می توانند در کاهش برخی علائم بیماری زایی خاص در خانم ها بسیار موثر باشند. از جمله این نسخه های مکملی می توان به سه نمونه زیر اشاره کرد.

نسخه مکملی برای خانم های با خشکی ناحیه تناسلی

زنانی که مبتلا به خشکی ناحیه تناسلی هستند با مصرف روزانه یک عدد مکمل ویتامین E به میزان 400 واحد می توانند مشکل علائم خشکی ناحیه تناسلی خود را مرتفع نمایند. به علاوه این که استفاده از این ویتامین می تواند تا میزان 75 درصد ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را در این خانم ها کاهش دهد. در واقع نکته جالب در مورد مصرف مکمل ویتامین Eاثر بخش تر بودن آن نسبت به آسپیرین در کاهش حمله های قلبی در خانم ها می باشد.

نسخه مکملی برای خانم های مبتلا به گرگرفتگی

مصرف مکمل ویتامین C تاحدی می تواند سبب بر طرف شدن گر گرفتگی، حفظ خاصیت انعطاف پذیری پوست و در نتیجه حفظ طراوت و شادابی پوست شود. به علاوه این که استفاده از این ویتامین سبب تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به بیماری های عفونی در خانم ها در سنین سالمندی نیز می شود.

نسخه مکملی برای خانم های مبتلا به پوکی استخوان

مصرف مکمل ویتامین D در خانم های مسن سبب پیشگیری از پوکی استخوان و پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه و بیماری های قلبی و عروقی، دیابت نوع دو و بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید (روم مفاصل) می شود. بهترین توصیه آن است که میزان این ویتامین در خون اندازه گیری شود و سپس مکمل این ویتامین مصرف گردد. به علاوه این که مصرف مکمل کلسیم ممکن است همراه با مکمل ویتامینD لازم باشد.

منبع : seemorgh.coms
696
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید