نسل جدید گوگل گلس در قالب عینکی یک چشم روانه‌ی بازار خواهد شد

براساس آخرین اخبار منتشر شده، نسل بعدی گوگل گلس که اخیرا اخبار متعددی از آن منتشر شده، در قالب یک عینک یک چشم روانه‌ی بازار خواهد شد. احتمال عرضه‌ی این گجت در قالبی که به آن اشاره کردیم برگرفته از پتنتی است که هفته‌ی گذشته برای گوگل به ثبت رسیده است.

همانطور که در تصویر مربوط به این پتنت نیز مشاهده می‌کنید، بازوی این عینک روی یک گوش قرار گرفته و نمایشگر آن نیز در بالای چشم کاربر قرار می‌گیرد. تصاویر منتشر شده از این گجت پوشیدنی در قالب سند مربوط با توضیحاتی همراه شده است. گوگل عنوان گجت پوشیدنی با ساختار ورودی و خروجی را برای آن برگزیده است.

براساس اطلاعات ارائه شده این گجت قادر است تا روی گوش یک کاربر قرار گرفته و براساس فرم سر وی تنظیم شود؛ در استفاده‌های بعدی نیز نیازی به تنظیم مجدد نیست؛ چراکه این گجت حالت خود را حفظ می‌کند. این گجت را می‌توان با بهره‌گیری از قابلیت منشور مانند صفحه‌ی نمایش آن به عنوان یک هدآپ دیسپلی نیز استفاده کرد.

نسل اول گوگل گلس در سال ۲۰۱۲ معرفی و در سال ۲۰۱۳ به عنوان نسخه‌ی توسعه‌ی دهندگان روانه‌ی بازار شد. با وجود هیجان اولیه‌ی ناشی ازعرضه‌ی این گجت پوشیدنی به بازار، گوگل موفق نشد دستاورد چندانی را با آن کسب کند. این گجت پوشیدنی نگرانی‌های بسیاری را در میان شماری از کسب و کارها نظیر رستوران‌ها ایجاد کرد؛ بطوریکه شماری از رستوران‌ها ورود افراد با گوگل گلس را به مکان خود ممنوع کرده بودند. وجود دوربین روی این گجت باعث شده بود تا بسیاری از بابت ثبت تصاویر و زیرپا گذاشتن حریم خصوصی افراد اظهار نگرانی کنند.

غول جستجو پس از توقف تولید این عینک هوشمند، مسئولیت تولید آن را به تونی فدل داد که پس از تصاحب نست راهی گوگل شده بود. تونی فدل فردی است که زمانی در اپل کار کرده و آیپاد را باید خلق این متخصص خواند.

تضمینی نیست که گوگل از این طراحی در نسل بعدی گوگل گلس استفاده کند و تمام موارد ذکر شده تنها گمانه زنی‌هایی است که با شواهد موجود رقم خورده است.

منبع : سایت زومیت
364
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید