نشانه‌هایی که می‌گوید ۱۰۰ سال عمر می‌کنید

هرچند شانس زنده ماندن شما تا حدودی بر مبنای ژن‌های شما است، اما برخی روش‌ها و عادات مفید و مؤثر هم این میان تأثیر فراوانی در این مسیر دارند.

هرچند شانس زنده ماندن شما تا حدودی بر مبنای ژن‌های شما است، اما برخی روش‌ها و عادات مفید و مؤثر هم این میان تأثیر فراوانی در این مسیر دارند. در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

۱.دوستان زیادی دارید
نه صرفا دوستان فیسبوکی. با بررسی ۷۰ مورد مطالعاتی بر روی بیش از ۳.۴ میلیون فرد محققان دریافتند افرادی که به لحاظ اجتماعی افراد تنهایی هستند حدود ۲۹ درصد خطر مرگ‌ زودهنگام در آنها بیشتر است. و آن دسته از افرادی که احساس تنهایی می‌کنند، حتی اگر دوستانی دارند، حدود ۲۶ درصد این خطر در آنها بیشتر گزارش شده است.

۲.به آرامی می‌دوید
۱۲ سال تحقیقی که بر روی افرادی که به طور مرتب می‌دویدند و افرادی که نمی‌دویدند انجام شده نشان داد که ۱ تا ۲.۴ ساعت دویدن در هفته و با سرعت ۱۲ مایل در ساعت باعث کاهش میزان مرگ و میر می‌شود. به طرز شگفت‌انگیزی باید گفت دوندگانی که سریع‌تر می‌دوند خطر مرگ آنها به اندازه‌ی خطر مرگ افرادی است که معتاد تلویزیون هستند، و این به خاطر فشار زیاد عروقی است که می‌تواند بر قلب تأثیر بگذارد.

۳.نیمه‌ی پر لیوان را می‌بینید
اگر نوع زندگی شما بر اساس «سال‌های زندگی» نبوده و بر مبنای «زندگی در سال‌ها» باشد، بیشتر عمر خواهید کرد. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که تا ۱۰۰ سال عمر می‌کنند افرادی خوشبین بوده و خندیدن را مؤلفه‌ای مهم در زندگی می‌دانند، در عین حال بسیاری دیگر از افراد سالخورده معتقدند که خندیدن و شوخ‌طبعی برای سلامتشان در دوران سالخوردگی بسیار مفید است.

۴.به تعطیلات می‌روید
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که سالانه به تعطیلات یا مسافرت می‌روند حدود ۱۹ درصد خطر مرگ در آنها کمتر است و زنانی که هر سال حداقل دوبار به تعطیلات می‌روند در مقایسه با زنانی که هر شش سال به جائی می‌روند، خطر بیماری‌های قلبی در آنها کمتر دیده می‌شود.

۵.دندان‌پزشکتان عاشق شماست
محافظت از دندان‌ها با طول عمر ارتباط زیادی دارد. افرادی که حدود ۱۰۰ سال عمر می‌کنند اغلب از دندان‌های مصنوعی استفاده نکرده، و بسیاری از دندان‌های خود را همچنان دارند. سعی کنید سلامت لثه و دندان خود را حفظ کنید.

منبع : alodoctor.ir
515
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید