نشانه های زوج های خوشبخت را بشناسید

همه زوج ها آرزو دارند خوشبخت شوند. مسئله مهم در این جا چگونگی خوشبخت شدن در زندگی مشترک است. بهتر است با رفتارهای زوج های خوشبخت آشنا شوید و آن ها را به کار بندید. آیا شما هم زوج های خوشبختی در اطراف تان دارید که همیشه انگار تازه با هم آشنا شده اند و به نظر می رسد که از هر لحظه با هم بودنشان لذت می برند؟ چطور ممکن است بعد از مدتی با هم زندگی کردن و این همه فشار و استرسی که زندگی روزمره و مسائل خانوادگی به انسان وارد می کنند، آن ها همچنان بتوانند رابطه خود را به خوبی روزهای اول حفظ کنند؟

علایق مشترک شان را پیدا می کنند:
این که از انجام دادن کاری با یکدیگر لذت ببرید، بسیار مهم است. به طور طبیعی شما از تمام سرگرمی های یکدیگر لذت نمی برید و اگر زمانی را برای خودتان و سرگرمی هایتان کنار بگذارید برای احساس خوشبختی تان بسیار مفید خواهد بود، بنابراین باید فعالیت هایی را پیدا کنید که هر دوی شما از انجام آن ها به عنوان یک زوج لذت ببرید. از امتحان رستوران های مختلف گرفته، تا قدم زدن های شبانه یا تماشای سریال هایی که هر دوی شما دوست دارید و هر چیزی را که برای هر دوی شما جالب است انجام دهید. فراموش نکنید لازمه همه این موارد این است که علایق مشترک تان را پیدا کنید.

الکی و مدام غر نمی زنند:
زوج های خوشبخت کارهای مثبتی را که شریک زندگی شان انجام می دهد تأیید و بر آن تأکید می کنند. آن ها به طور مداوم اشتباهات همدیگر را زیر ذره بین قرار نمی دهند، غر نمی زنند و از هم انتقاد نمی کنند. اگر چیزی شما را خیلی اذیت می کند درباره آن با همسرتان صحبت کنید اما این که بخواهید تمام مدت برای هر چیز کوچکی غر بزنید اصلا کار خوبی نیست.

دست همدیگر را می گیرند:
در شرایط مناسب کارهای کوچکی مثل این که دست همدیگر را بگیرید یا دست دور شانه هم بیندازید احساس صمیمیت را بین شما زیاد می کند.  وقتی سال ها در کنار هم باشید خیلی راحت ممکن است نزدیکی و صمیمیت بین شما از بین برود.  وقتی دست در دست هم می گذارید به همدیگر این پیام را منتقل می کنید که شما خوشبخت هستید.

جمله دوست دارم را فراموش نمی کنند:
زوج های خوشبخت هنگام سلام و خداحافظی، گفتن دوستت دارم را فراموش نمی کنند. انجام برخی کارهای کوچک و تکراری که شاید به نظر بعضی ها لوس بیاید، بسیار ضروری است. صبح ها قبل از این که بروید سر کار، به همسرتان بگویید دوستت دارم.  بعدازظهرها هم بعد از یک روز طولانی کاری همین کار را انجام دهید. این کار را با میل و رغبت انجام دهید تا ببینید با انجام این کار و با به اشتراک گذاشتن احساسات تان علاقه بیشتری به یکدیگر پیدا می کنید.

با هم بیرون می روند:
بیرون رفتن 2 نفره با همسر ضروری است، درست مثل اوایل آشنایی و روزهای ابتدایی بعد از عقد با هم در خارج از منزل قرار بگذارید و برای تمام شب برنامه ریزی کنید. این کار باعث می شود برای بهتر شدن رابطه تان و لذت بردن از همراهی یکدیگر تلاش کنید. آقایان گرامی حتی اگر به نظرتان مسخره بیاید این که حسابی به خودتان برسید و بیرون از خانه با همسرتان قرار بگذارید رابطه شما را قوی و حس خوشبختی را در شما زنده می کند. وقتی برای زنده نگه داشتن آتش عشق تلاش کنید، در راه خوشبختی قدم بر می دارید.

 

برای یکدیگر وقت می گذارند:
زوج های خوشبخت همدیگر را فراموش نمی کنند. مگر می شود فردی را که هر روز با او زندگی می کنید، فراموش کنید؟! بله! این اتفاق به سادگی می افتد. در دنیای امروزه ما خیلی ساده درگیری های روزانه باعث می شود همدیگر را فراموش کنیم. یادتان است روزهای اول آشنایی چقدر برای دیدن همدیگر ذوق داشتید.  برای یکدیگر وقت بگذارید و برای شاد کردن طرف مقابل تان هرچند با کاری کوچک تلاش کنید. خدا را شکر کنید که فردی را دوست دارید و او هم شما را دوست دارد.

با یکدیگر صحبت می کنند:
این که با یکدیگر مانند دوستانی واقعی و صمیمی باشید به تلاش بسیاری نیاز دارد. وقتی آن قدر زیاد با هم بوده اید که حس می کنید تمام عمرتان را در کنار یکدیگر گذرانده اید خیلی راحت حضور یکدیگر را ندیده می گیرید. درباره علایق تان، اتفاقاتی که طی روز برایتان می افتد و افرادی که می شناسید یا هر چیز دیگری که با بهترین دوستتان مورد بحث قرار می دهید با هم صحبت کنید.

تلاش می کنند زندگی شان تکراری نشود:
رابطه شما نباید مثل یک برنامه تنظیم شده باشد. آیا هر روز سر ساعت مقرری با هم تماس می گیرید؟ هر شب همان کارهای تکراری را انجام می دهید؟ اگر این طور است در برنامه تان تغییر ایجاد کنید. زندگی شما به عنوان یک زوج نباید قابل پیش بینی باشد. انسان هیچ گاه از چیزی که مثل یک برنامه غیر قابل تغییر باشد لذت نمی برد. همدیگر را با کارهای غافلگیر کننده و جالب خوشحال کنید.

تلفن های همراه شان را کنار می گذارند و برای هم وقت می گذارند:
زوج های خوشبخت وقتی در کنار همدیگر هستند تلفن هایشان را کنار می گذارند و تمام توجه شان را روی یکدیگر متمرکز می کنند. بیشتر پیام هایی که روی تلگرام و امثال آن می گیرید ضروری نیستند و عکس های اینستاگرام هم فرار نخواهند کرد! وقتی حواستان به گوشی هایتان باشد تنها جسمتان در کنار یکدیگر است و احساس با هم بودن نمی کنید. برای این که از زمانی که با هم هستید لذت ببرید تلفن های همراه تان را کنار بگذارید.

منبع : shafajoo.com
665
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید