نشستن مداوم عامل افسردگی و استرس

مطالعات محققان دانشگاه دیکین استرالیا نشان می‌دهد که نشستن طولانی مدت در سلامت روان نقش دارد و سبب افزایش اضطراب و افسردگی می‌شود.

پژوهش‌های مختلفی ارتباط نشستن مداوم با کاهش سلامتی را بررسی کرده‌اند. سبک زندگی بی‌حرکت منجر به تضعیف ماهیچه‌ها، اختلال در گردش خون، بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، سرطان و چاقی می‌شود.

مطالعات جدید نشان می‌دهد که نشستن طولانی مدت در محل کار و پس از آن جلوی تلویزیون، سلامت روانی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و استرس را افزایش می‌دهد.

اختلالات اضطراب به یک چالش همه‌گیر تبدیل شده است و با توجه به گزارش انجمن افسردگی و اضطراب آمریکا، حدود 40 میلیون بزرگسال (18 درصد از جمعیت آمریکا) از این اختلال رنج می‌برند.

مطالعات نشان می‌دهد که افزایش جمعیت مضطرب و افسرده، سبب شده است که این افراد به سمت رسانه‌های اجتماعی هجوم بیاورند و وقت بیش‌تری را به امور کم‌تحرک اختصاص دهند.

سپری کردن تمام اوقات روز به امور کم تحرک، علاوه بر افزایش وزن و دیابت، مهم‌ترین عامل بروز افسردگی و اضطراب است. تحقیقات متفاوتی نشان می‌دهد که پیاده‌روی و ورزش منظم، منجر به احساس آرامش و سلامت روان می‌شود؛ بنابر این مهم‌ترین قدم برای مبارزه با استرس، زندگی پرتحرک است.

نتایج این تحقیقات در نشریه BMC Public Health منتشر شده است.

منبع : ایرنا
336
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید