نقش استرس در میزان باروری

اگر قصد دارید که برای بار دوم باردار شوید و با مشکل مواجه هستید، بهتر است که استرس را از زندگی خود خارج کنید؛ زیرا از بین بردن استرس عامل بسیار مهمی در باروری می‌باشد. ممکن است بخواهید از روش لقاح مصنوعی استفاده کنید که در این مورد نیز آرامش داشتن مسأله بسیار مهمی است.

زنانی که در مورد این امر نگران بودند، حداقل %۲۰ تخمک کمتری برای باروری داشتند. زنانی که در مورد غیبت از کار خود نگران بودند، %۳۰ کمتر و آن‌هایی که نگران هزینه لقاح مصنوعی بودند، ۱۱ برابر احتمال بارور شدن خود را کاهش می‌دادند.

اگر در مورد لقاح مصنوعی نگران هستید، از پزشک خود بخواهید تا تمامی مراحل این عمل را برای شما توضیح دهد. وقت زیادی را برای جستجو در مورد آن در اینترنت صرف نکنید، زیرا عموم مردم بیشتر خاطرات بد خود را عنوان می‌کنند.

در صورتی که پزشک شما استراحت برایتان تجویز کرده است، سعی کنید در صورت امکان در منزل کار کنید. در غیر این صورت سعی کنید از مرخصی‌های خود استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید که رئیستان درک کافی دارد، مشکل خود را با او در میان بگذارید.

ممکن است کمی نگران خرج این عمل باشید. حتماً در مورد بیمه خود تحقیقات کامل را انجام دهید، اگر تمامی مخارج را پوشش ندهد، ممکن است لازم باشد مقداری از آن را خود شمابپردازد.

 

منبع : parsegard.com
573
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید