چای سبز


نوجوانی که در اثر مصرف چای سبز دچار بیماری هپاتیت شد.

اغلب ما نوشیدن قهوه و چای، و چای سبز را در اول صبح و عصر در برنامه روزانه خود داریم و اثر آن را در هوشیاری و سرزندگی خود احساس می کنیم. اما هرگز گمان نمی کنید که این نوشیدنی ها شما را مبتلا به بیماری هپاتیت کند.

این حقیقت ترسناک برای نوجوان 16 ساله اهل یمن رخ داده است. این نوجوان عادت کرده بود که روزانه 3 فنجان چای سبز چینی بنوشد. او به دلیل عفونت ادراری به بیمارستان مراجعه کرد. پس از آنکه درمان های آنتی بیوتیکی نتوانست درد او را آرام کند و زردی در چشمان و پوست او بروز کرد ، پزشکان دریافتند که این دختر 16 ساله مبتلا به هپاتیت شده است، اما آنها نمی دانستند که چطور این اتفاق رخ داده است .تا اینکه این دختر عنوان کرد برای اینکه وزنش کم شود به مدت 3 ماه است روزی 3 فنجان چای سبزی را که با سفارش آنلاین از چین خریده است ، مصرف می کند.

پزشکان نتوانستند مطالعه ای مبنی بر ارتباط گیاه با مسمومیت کبدی پیدا کنند، پس به او توصیه کردند این عادت را ترک کند . پس از انجام توصیه پزشکان حال عمومی این دختر بهتر شد و علائم زردی و هپاتیت در او کاملا برطرف شد. مشخص شد که در چای سبز او ترکیب گیاه camellia sinensis نیز وجود داشته که با مصرف مکرر سبب بروز این عارضه گردیده است.

بنابراین در مصرف هر نوع خوراکی و آشامیدنی اعتدال داشته باشید و از مواد غذایی سالم و مطمئن استفاده کنید . در ضمن خرید خود را از فروشگاه های معتبر انجام دهید.

 

 

منبع : سلامت دیجیتال
479
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید