نکات مهم در مورد پوست که خانم ها لازم است بدانند

پوست خانم ها در طول سال ها تغییر می کند و به دلیل استفاده بیش از اندازه ی محصولات آرایشی ، پوست دچار خشکی، افتادگی، پوسته پوسته شدن، از دست دادن قابلیت ارتجاعی، تیرگی و مشکلات دیگر می شود. اما با انجام برخی نکات می توان این مشکلات را به حداقل رساند.

 

  • فکر نکنید چون دیگر نوجوان نیستید، میتوانید با آکنه و جوش خداحافظی کنید! آکنه در میان بزرگسالان بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید شایع است. اگر جوش زدید، بهترین روش این است که به متخصص پوست مراجعه کنید، اما اگر یک جوش خیلی ساده است، می توانید آن را قبل از اینکه از کنترلتان خارج شود، با ژل های مخصوص از بین ببرید. اگر استفاده از این ژل ها برایتان سخت است ، شب مقداری خمیردندان روی جوش زده و صبح دیگر از آن اثری نیست.
  • هر شب قبل از خواب از وازلین روی آرنج و پاشنه پا استفاده کنید. این کار باعث نرمی پاشنه پا شده و قسمت های تیره آرنج را از بین برده و روشن می کند.
  • به جای استفاده از اسکراب های صورت که با مواد شیمیایی درست شده اند. خودتان در خانه آن را با شکر و عسل درست کنید. یک قاشق چایخوری عسل برداشته و با دو قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید. از این مخلوط به عنوان یک اسکراب (یا همان لایه بردار) پوست استفاده کرده (دو بار در هفته) و ببیند چگونه پوستتان روشن می شود.
  • روزی دوبار صورتتان را بشوئید. شستن بیش از اندازه صورت ، رطوبت و چربی ضروری پوست را از بین برده و باعث خشکی و پوسته پوسته شدن آن می شود.
  • از یک لوسیون کودک استفاده کرده تا پوست را هر روز تمیز کنید. این لوسیون ملایم برای صورت شما کافی بوده و آن را نرم و انعطاف پذیر می کند.
  • در حالی که از ضدآفتاب برای صورت، دست ها و پا استفاده می کنید، گردن را فراموش نکنید. آفتاب به این قسمت آسیب زده و باعث چروک شدن و افتادگی آن می شود.

 

منبع : hiDoctor.ir
380
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید