نگهداری مواد غذایی به صورت تازه

 

۱-  در داخل کشوی سبزیجات یخچال، حوله کاغذی بگذارید

پوشاندن کف کشوی سبزیجات در یخچال به وسیله حوله کاغذی، رطوبت اضافی اونها رو جذب خود کرده و فرایند پلاسیده شدن اونها رو کندتر می کند. همچنین کشوی سبزیجات رو هم تمیزتر نگه می دارد.

 

۲ –  موزها رو قبل از خوردن از هم جدا نکنید

موزها رو دونه دونه نکرده و از هم جدا نکنید تا قهوه ای شدن اونها رو به تعویق بیندازید. انتهای ساقه به هم پسبیده موزها رو با یک پلاستیک بپوشانید و هر بار که خواستید موز بخورید، یکی از اونها رو جدا کنید نه همه اونها رو. به این ترتیب، سه تا پنج روز مانند روز اول خود باقی خواهند ماند.

۳ –  داخل ظرفی که سیب زمینی ها رو نگه می دارید، یک عدد سیب بگذارید

وقتی که سیب زمینی جوانه می زند، دیگر کسی رغبت به مصرف اون ندارد. برای جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی، یک سیب رو در کنار سیب زمینی ها نگه دارید. سیب با تولید گاز اتیلن، سیب زمینی ها رو تازه تر نگه می دارد.

۴ –  اما … سیب رو به دور از سایر میوه ها و سبزی ها نگه دارید

وجود گاز اتیلن گرچه برای سیب زمینی، خوب است اما برای اکثر میوه ها و سبزیجات دیگر، خوب نیست. سیب رو خارج از سبد میوه ها و در مکانی جدا، در یک کیسه پلاستیکی نگهداری کنید تا سایر میوها و سبزیجات، تازه بمانند.

۵ –  توت ها رو با سرکه بشویید

از اونجایی که انواع توت، میوه های گران قیمتی هستند و با توجه به اینکه یکی خیلی زود هم پلاسیده می شوند، بهتر است که یک فنجان سرکه رو با سه فنجان آب مخلوط کرده و توت ها رو داخل این محلول بریزید و در فریزر بگذارید. این کار، گرده های قارچ و باکتری هایی رو که باعث پلاسیدن توت ها می شوند، از بین می برد.

۶ –  گوجه فرنگی رو در یخچال نگذارید

گذاشتن گوجه فرنگی در یخچال باعث از بین رفتن طعم اون شده و بافت اون هم در محیط سرد، از بین می رود. بهتر است که گوجه ها رو در خارج از یخچال نگهداری کنید. سایر سبزیجاتی که نباید در یخچال گذاشته شوند عبارتند از: سیب زمینی و پیاز٫ البته سیب زمینی و پیاز رو باید در محیط سرد و تاریک و به دور از نور خورشید، نگهداری کرد اما نه در محیط یخچال.

۷ –  کرفس رو داخل فویل قرار دهید

کرفس در داخل کیسه های پلاستیکی، حداکثر یک تا دو هفته دوام می آورد. به جای کیسه پلاستیکی از فویل آلومینیومی استفاده کنید. گازهای فاسد کننده کرفس در کیسه پلاستیکی تجمع می کنند اما در صورت استفاده از فویل، از کرفس خارج می شوند.

۸ –  با سبزی خوردن مانند دسته گل رفتار کنید

اگر می خواهید که سبزی خوردن یا سبزیجاتی که در مواد غذایی می ریزید، تازه بمانند، اونها رو مانند دسته گل داخل گلدان حاوی آب بگذارید. حتی می توانید ابتکار به خرج داده و اونها رو مانند گل در گلدان بر روی میز غذا سرو کنید.

۹ –  و اگر سبزیجات در شرف فاسد شدن هستند، اونها رو در روغن زیتون، منجمد کنید

آیا می دانستید که ریحان، جعفری و سایر سبزیجات برگدار رو می توان با قرار دادن در ظروف یخ و ریختن کمی روغن زیتون بر روی اونها، تازه نگه داشت؟ وقتی که سبزی ها در شرف پلاسیده شدن هستند، اونها رو خرد کرده و داخل ظرف خالی یخ قرار دهید و کمی روغن زیتون بر روی اونها بریزید و بگذارید تا منجمد شوند. به این ترتیب، تا ماه ها سالم می مانند.

۱۰ –  قارچ رو داخل پاکت کاغذی قرار بدهید

نگهداری قارچ در پاکت کاغذی خیلی بهتر از نگهداری اون در کیسه پلاستیکی است. وجود رطوبت برای قارچ، مناسب نیست. پس باید قارچ رو در جایی تمیز و خشک نگه داشت. هر وقت خواستید از قارچی گه در پاکت کاغذی، خشک شده است، استفاده کنید، اون رو داخل سینک حاوی آب قرار بدهید تا دوباره تازه شود.

۱۱ –  بگذارید که آووکادو در دمای اتاق، رسیده شود

آووکادو رو تا زمان رسیدن، در دمای اتاق نگه دارید. سپس اون رو داخل یخچال بگذارید تا فرایند رسیدن متوقف شود و میوه برای خوردن آماده گردد. وقتی که آووکادو رو برای خوردن، نصف می کنید، هسته اون رو در وسط یکی از نصفه های میوه نگه دارید و با ریختن کمی آب لیمو بر روی اون، این نیمه دیگر آووکادو رو برای استفاده بعدی خودتون، نگه دارید.

۱۲ –  پیازها رو جدا جدا قرار بدهید

پیاز رو باید یکی یکی داخل جوراب نازک قرار داده و بین هر پیاز یک گره در جوراب ایجاد کرده و اون رو از سقف جایی که تاریک و خشک است، آویزان کنید.

۱۳ –  کشمش  رو در جایی که امکان نفوذ هوا ندارد، نگه دارید

سال ها طول می کشد تا کشمش فاسد شود اما اگر به طور صحیح ذخیره نشود، خشک شده و مثل لاستیک می شود. کشمش رو باید در ظروف در دار که در اونها چفت می شود و کمترین میزان هوا در درون اون وجود دارد، نگه داشت. به این ترتیب، کشمش ها، چاق و سر حال و مرطوب باقی می مانند. اگراین کار رو نکردید و کشمش ها چروک شدند، اونها رو داخل آب گرم، به مدت یک تا دو ساعت بخیسانید. اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

۱۴ –  برگ کاهو رو داخل آب یخ بگذارید

اگر کاهو دچار پلاسیدگی شده است، برگ ها رو از هم جدا کرده و اونها داخل سینک پر از آب یخ به مدت ۵ تا ۳۰ دقیقه (بسته به میزان پلاسیدگی)، بخیسانید.

 

 

 

منبع : سایت یکا
419
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید