ونیز؛ شهری روی آب

ونیز یکی از برترین مقاصد گردشگری اروپا برای تجربه تعطیلاتی به یادماندنی محسوب می شود. ونیز یک جزیره است. در حقیقت، ونیز یک تالاب است و شهر روی تعدادی جزایر باتلاقی و مناطق سر بر آورده از آب ساخته شده است. قایق وسیله حمل و نقل اصلی در این شهر روی آب است. در ادامه این مطلب برخی از دلایلی که در انتخاب ونیز به عنوان مقصد بعدی گردشگری شما تاثیرگذار هستند را بیان می کنیم.

ونیز به واقع شهری زیبایی است. کلمات نمی توانند زیبایی های ونیز را توصیف کنند. برخی از جاذبه های این شهر نمادهایی جهانی محسوب می شوند که شنیدن زیبایی ها و حتی مشاهده عکس و فیلم های آنها همانند تجربه مشاهده و تعاملی از نزدیک نیستند.59

غذاهای ایتالیایی یکی از بهترین (حتی با احترام به غذاهای فرانسوی برخی معتقدند بهترین) غذاهای جهان محسوب می شوند. حتی برخی شهرها و مناطق ایتالیا مدعی داشتن بهترین غذاها هستند و در ونیز نیز می توانید حضور در رستوران هایی فوق العاده که انواع غذاهای ایتالیایی را ارائه می کنند را تجربه کنید. مواد غذایی تازه شامل ماهی، سبزیجات و گوشت قرمز از ویژگی اصلی غذاهای ونیز هستند.

حضور در ونیز همانند سفر به گذشته است. البته این سفر همانند مطالعه کتاب های راهنما با فهرست های طولانی از حقایق تاریخی کسل کننده نیست بلکه تجربه ای دوست داشتنی و به یاد ماندنی است. همان گونه که در کانال های ونیز قایق سواری می کنید و یا در کوچه و پس کوچه های آن قدم می زنید احساس شیوه زندگی در یک شهر قرون وسطایی را تجربه می کنید.59-2

گذران تعطیلات در ونیز این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا با شهروندان ایتالیایی که بی تردید از مهمان نوازترین و خوش برخوردترین مردم جهان هستند ملاقات و تعامل داشته باشید. ایتالیایی ها به طور معمول از شادی ذاتی برای زندگی برخوردار هستند و با لبخند بیگانه نیستند.

افزون بر جاذبه های نمادین ونیز، دریا یکی از جاذبه های طبیعی است که ونیز را به شهری ویژه مبدل می کند.

اتوبوس های آبی که به آنها واپورتی (مفرد: واپورتو) گفته می شود روشی فوق العاده برای گشت زدن در ونیز هستند. به استثنای چند نقطه محدود در جهان مانند هنگ کنگ، واپورتی تقریبا گزینه حمل و نقل منحصر به فردی محسوب می شود. این وسایل حمل و نقل به ویژه در اوج دوران تعطیلات شلوغ بوده و گزینه ای ارزان برای گردشگران خارجی نیز نیستند اما تجربه تفریحی دوست داشتنی را خلق می کنند.

معماری و مناطق تاریخی ونیز یکی دیگر از عوامل شهرت این شهر هستند. اگر دوستدار تاریخ و ساختمان های قدیمی باشید و یا خیر از حضور در ونیز راضی خواهید بود. این شهر دوست داشتنی دارای زیبایی هایی واقعی برای جستجو و اکتشاف است. یک تور می تواند چشم های بازدیدکنندگان را به روی پیوندهای نزدیک بین بخشی از اروپا و مناطقی در شمال آفریقا و شرق مدیترانه طی دوران قرون وسطی باز کند.

ونیز شهر بزرگی نیست و یکی از بهترین روش هایی که می توانید خود را شگفت زده کنید پیاده روی در این شهر محسوب می شود. پل ریالتو یکی از نمادین ترین سازه های ونیز محسوب می شود که در نزدیکی آن کلیسای سن جیاکومو دی ریالتو، قدیمی ترین کلیسای شهر، قرار دارد. این کلیسا به واسطه ستون های قرمز رنگ و ساعت قرن پانزدهمی خود مشهور است.59-4 59-5 59-6

منبع : 118safar.com
596
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید