پهباد ژاپنی نیروی جدید پلیس که به تعقیب خلافکاران می پردازد

نیروهای امنیتی در ژاپن از هم اکنون ابزار جدیدی برای مقابله با مزاحمان خواهند داشت: پهباد ژاپنی که بدون دخالت انسان می تواند مزاحمان را تعقیب و شناسایی کند.
این پهباد که توسط کمپانی Secom،بزرگترین کمپانی امنیتی ژاپن، طراحی و ساخته شده است، همین جمعه به سازمان هایی که نیاز مبرم به محافظت از محیط های وسیع را دارند، عرضه خواهد شد. این دستگاه هر زمان که اتومبیل یا فرد مشکوکی توسط سایر ابزارهای امنیتی مانند دوربین های مداربسته شناسایی شود، به کار می افتد.

این پهباد ژاپنی تصاویر را ثبت کرده و به مرکز مانیتورینگ Secom می فرستد تا در این مرکز عوامل مزاحم شناسایی شوند. اما این روزها کمپانی تصمیم دارد تا نیروهای امنیتی را به منظور شناسایی مزاحمت های احتمالی اعزام می کند که به این ترتیب زمان واکنش پهباد به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

در صورتی که متجاوز یک وسیله ی نقلیه باشد، دستگاه از خود وسیله ی نقلیه و پلاک آن عکس برداری می کند و در صورتی متجاوز یک شخص باشد،  دستگاه به عکس برداری از چهره ی وی می پردازد. این دستگاه همچنین مجهز به چراغ های LED برای مصارف شبانه است.

از آنجایی که سرعت این پهباد از ۱۰ کیلومتر بر ساعت فراتر نمی رود،در صورتی که اتومبیل تحت تعقیب سرعتی فراتر از سرعت مذکور داشته باشد، پهباد در عملیات تعقیب با مشکلات مواجه خواهد شد.با این وجود چون در ارتفاعی بین ۳ تا ۵ متر پرواز میکند، بخوبی خارج از دسترس است.این پهباد از روی یک سکوی ویژه که مجهز به سیستم شارژ مجدد است، به پرواز در می آید.این سکوی پرواز دارای قیمتی معادل ۸۰۰هزار ین (معادل ۶۵۷۵ دلار آمریکا) بوده و پهباد نیز ارزش اجاره ی ماهانه معادل ۵هزار ین خواهد داشت.

پهباد مذکور به خوبی می تواند جایگزین مناسبی برای دوربین های امنیتی ثابت باشد؛ زیرا علاوه بر توانایی جابه جایی مکانی، قابلیت عکس برداری از زوایای مختلف را نیز داراست.

کمپانی Secom در صدد راه اندازی سرویس امنیتی پهباد خود در ماه ژوئن بود؛ اما بخاطر مراتب قانونی مرتبط با پرواز پهباد ها، پروسه راه اندازی قدری به تاخیر افتاد. در همین رابطه اصلاحاتی نیز در قوانین هوانوردی ژاپن در رابطه با حق پرواز پهبادها در سه شنبه ی گذشته انجام پذیرفت.جالب است بدانید جرقه ی محدود سازی قوانین پهبادها توسط دولت ژاپن زمانی زده شد که پهباد یکی از مردم عادی این کشور روی سقف دفتر مرکزی نخست وزیر این کشور در توکیو فرود آمده بود.

ویدئویی از این پهباد ژاپنی

منبع :

منبع : سایت زوم تک
690
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید