پیامدها و عوارض جانبی جوانسازی پوست

برای پاکسازی پوست خود از چه روش هایی باید استفاده کنیم؟ و چه کسانی مجازند به ما در این زمینه کمک کنند. پاکسازی پوست چه تاثیراتی روی آن می گذارد زمان و دوره آن و نحوه انجام دادن آن چگونه است؟
دکتر دهقانی متخصص پوست و مو گفت: امروزه پاکسازی صورت در آرایشگاه‌ها بسیار تبلیغ و انجام می‌شود که شامل ماساژ پوست، بخور دادن و استفاده از کرم‌های لایه‌بردار است و در مرحله بعدی تخلیه جوش‌های زیر پوستی نیز صورت می‌گیرد. با وجود آنکه افراد در ابتدا احساس خوبی دارند و پوستی براق و شاداب خواهند داشت ولی این احساس موقتی است و در برخی موارد قرمزی پوست و آکنه به دنبال پاکسازی روی می‌دهد.
 وی ادامه داد: بروز این عارضه به خصوص در افراد دارای پوست‌های خشک و حساس بیشتر است و این قرمزی ممکن است تا مدت‌ها ادامه یابد و در افرادی هم که پوست‌های مستعد جوش دارند باعث تشدید ضایعات شود.
 این متخصص پوست و مو اظهار داشت‌: یکی دیگر از اقدامات اشتباهی که برخی از آرایشگران مرتکب می‌شوند این است که برای پاکسازی پوست‌های چرب، ابتدا صورت فرد را بخور می‌دهند درحالی که این کار می‌تواند باعث بازتر شدن منافذ پوستی و افزایش جوش زدن در روزهای بعدی شود.  بهتر است به‌جای انجام پاکسازی از کرم‌های لایه‌بردار مناسب طبق نظر پزشک متخصص استفاده شود.
 دهقانی با تأکید بر اینکه در آرایشگاه‌ها توسط افراد غیرمتخصص می‌تواند باعث مشکلات پوستی شود، خاطر نشان کرد: به هیچ‌وجه یک آرایشگر نمی‌تواند کار تخلیه کومدون‌ها را انجام دهد. انجام چنین کاری در محیط آرایشگاه باعث افزایش خطر ابتلا به جوش‌های عفونی زیرجلدی، کیست‌ها و لکه‌های پوستی خواهد شد و تخلیه کومدون‌ها باید با استفاده از کرم‌های ترتینوئین و در صورت نیاز تحت نظر متخصص انجام شود.
منبع : hidoctor.ir
508
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید