پیش‌فروش نخستین بوگاتی شیرون

 فلوید مِی‌وِدر (Floyd Mayweather) بوکسور بازنشسته و بدون شکست آمریکایی اعلام کرد که برای خرید نخستین بوگاتی شیرون 3.5 میلیون دلار پرداخت نموده است. البته او اواخر سال گذشته نیز همین مقدار را صرف خرید یک بوگاتی ویرون گرند اسپورت ویتس نموده بود.

پیش‌فروش نخستین بوگاتی شیرون

این ابراتومبیل جدید بوگاتی، جایگزین اسطوره‌ای به نام ویرون می‌شود که از سال 2005 تا 2015 رکورددار سرعت خودروهای تولیدی استاندارد جاده‌ای جهان بود.

پیش‌فروش نخستین بوگاتی شیرون
Bugatti Chiron Prototypes

در حالی که آخرین نسخه از ویرون سوپراسپرت توانست به سرعت 431.072 کیلومتر بر ساعت دست یافت، انتظار می‌رود شیرون سرعتی بیش از 463 کیلومتر بر ساعت داشته باشد. جانشین ویرون از موتور W شکل 8.0 لیتری 16 سیلندر سود می‌برد که مجهز به چهار توربوشارژر است. به نظر می‌رسد که اساس این موتور همان موتور قبلی ویرون باشد اما لااقل دو عدد از توربوشارژرهای آن از نوع الکتریکی خواهند بود. بعلاوه تغییرات در سیستم انتقال قدرت و مدیریت موتور و بهینه‌سازی آن باعث می‌گردد تا قدرت خروجی از 1200 اسب بخار به 1500 اسب بخار افزایش یابد.

پیش‌فروش نخستین بوگاتی شیرون
Bugatti chiron spy photo

افزایش نیرو باعث می‌شود تا شتاب صفر تا صد این ابرخودرو به کمتر از 2.0 ثانیه برسد که بسیار حیرت‌انگیز است. بوگاتی اعلام کرده که شیرون در کنار سریع‌تر بودن نسبت به سلف خود در خط مستقیم، در مسیرهای مسابقه‌ای و پیست نیز عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت. بعلاوه این خودرو نسبت به ویرون به‌مراتب لوکس‌تر خواهد بود. قرار است از بوگاتی شیرون در نمایشگاه ژنو امسال در ماه مارس رونمایی شود.

پیش‌فروش نخستین بوگاتی شیرون
Bugatti Chiron teaser
منبع : وب‌سایت پدال
443
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید