چرا باید با خودمان حرف بزنیم؟!

تعداد خیلی زیادی از آدم ها فکر می کنند هرکس با خودش حرف بزند دیوانه است! اما دلیل صحبت کردن با خود می تواند نشانه نابغه بودن فرد باشد. دلایل زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه باید با خودتان حرف بزنید و کسانی که با خودشان حرف می زنند را قضاوت نکنید. پس این  هفته برای این کار تمرین کنید و از استرس هایتان کم کنید. لازم نیست در موردش فکر کنید همین که صحبت کردن با خودتان را آغاز کنید می بینید که حس بهتری خواهید داشت.

10 دلیل برای اینکه باید با خودتان حرف بزنید

10- صحبت کردن با خودمان کمک می کند تا زمینه حمایت های اجتماعی را برای خود فراهم کنید
در ززندگی افراد چیزهایی هست که شاید دلشان نخواهد دوستان و افرادی که دوستشان دارند از آنها خبردار شوند. در چنین مواردی صحبت کردن با خود وقتی دیگران دوروبرتان نیستند کمک می کند تا از احساس حمایتی که در جمع بهتان دست می دهد بهره مند شوید. یعنی دقیقا همان منفعتی را می برید که مشکلتان را با دیگران در میان می گذارید و در عین حال از استرس هایی که هنگام صحبت کردن با فرد دیگر بهتان دست می دهد نگران نخواهید بود.

9- قادر خواهید بود بهتر تمرکز کنید
افراد زیادی که با خود صحبت می کنند، ممکن است از منفعت های این کار بی خبر باشند. ورزشکاران اغلب اوقات قبل از مسابقات مهم زیر لب جملاتی که بهشان انگیزه می دهد زمزمه می کنند تا استرسشان کاهش پیدا کرده و آرام شوند. آنها با این کار به خودشان انگیزه می دهند. مردم عادی هم با این روش سود خواهند برد، آنها نه تنها تمرکز بهتری خواهند داشت، بلکه محدوده دقت و توجه شان را بالاتر خواهند برد.

8- شما می توانید مشکلات را سریع تر حل کنید
شما را نمی دانم اما برای خودم بارها پیش امده که در موقعیت بدی گیر افتاده ام و احساس کرده ام به هیچ وجه از این شرایط رهایی نمی یابم. سعی کردم برای مشکل راه حلی پیدا کنم اما هیچ چیز بهم کمک نکرده است، حتی مدیتیشین. اما در این موارد وقتی با خودتان حرف بزنید و به خود بگویید من می توانم این مساله را حل کنم؛ شما باانگیزه خواهید شد. این انگیزه به ما کمک می کند که بهتر تمرکز کرده و بتوانیم راه حل مناسب برای مشکل خود پیدا کنیم.

7- در خیلی از موارد کم کننده استرس است
صحبت کردن با خود در خیلی از موارد استرس شما را کاهش می دهد. ایا از صحبت کردن با خانواده و دوستان در مورد مشکلاتتان خسته شده اید؟ پس بیشتر با خود صحبت کنید. من نمی گویم با آنها حرف نزنید. فقط با این کار مجبور نیستید نگران استرس هایی باشید که هنگام صحبت کردن با دوستان خواهید داشت. این روزها ما جزئیات زیادی از زندگی خود را در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک با دیگران به اشتراک می گذاریم. به جای این کار با خودتان در موردش حرف بزنید و ببینید با این روش چگونه حل کردن مشکل ساده می شود؛ به جای اینکه آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. با این کار نه تنها استرس در زندگی تان کاهش پیدا می کند، بلکه میزان خشم و عصبانیتتان نیز کم می شود.

6- شبها بهتر می خوابید
آیا وقتی می خواهید مسائل شخصی تان را به دیگران بگویید نگران این هستید که انها چه می گویند و چه فکری در مورد شما دارند؟ ایا شب که می خواهید بخوابید از این می ترسید که دیگران چه طرز فکری در مورد شما دارند و می گویید ای کاش به دیگران چیزی نمی گفتم؟ پس بهترین کار برای شما این است که به خودتان بگویید. بعد از این شبها راحت می خوابید و دیگر نگران نیستید کسی که مسائل شخصی شما را فهمیده است چه رفتاری خواهد داشت.

5- حافظه تان بهتر خواهد شد
اگر نمی دانید خوب و درست صحبت کردن با خودتان چگونه است، پس این کار را امتحان کنید. یک وسیله بردارید و آن را یکجا بگذارید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که این وسیله را کجا می خواهید قرار دهید با خودتان بلند بلند حرف بزنید. به خودتان بگویید که من این وسیله را در فلان جا می گذارم. شما یادتان خواهد ماند که وسیله مورد نظر را کجا گذاشته اید، چون قبلش آنرا با صدای بلند تکرار کرده اید.

4- بهتان کمک می کند روابط اجتماعی تان با دیگران بهتر شود
من گاهی اوقات موقع صحبت کردن با افراد دیگر دچار استرس می شوم.  وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می کنم یا وارد جمعی می شوم که افراد زیادی آنجا هستند،  عصبی می شوم. اگر شما هم مثل من هستید؛ من یاد گرفته ام که باید مکالمات و صحبت هایم را از قبل با صدای بلند با خودم تمرین کنم. قبل از یک سخنرانی تمام آن را جلوی آینه با خودم تمرین می کنم. با این کار مشکلات و اضطرابی که هنگام صحبت کردن با دیگران داشتید حل می شود.

3- خشم و عصبانیت شما تخلیه می شود
در گذشته افرادی بودند که من را عصبانی و دیوانه می کردند و شخصا جرات روبرو شدن با آنها را نداشتم. اما وقتی که قبل از روبرو شدن با آنها خودم را تخلیه می کنم و خیلی راحت با خودم در مورد شرایط بد اخیر و اینکه آنها به اشتباه رفتار بدی با من داشتند حرف زدم؛ این مشکل حل شد. در خیلی از موارد این کار بهم کمک می کرد از موضع خود عقب نشینی کنم. پس شما هم به چنین چیزی نیاز دارید.

2- شما راه و روش بهتر فکر کردن را یاد خواهید گرفت
اعتماد کردن به انچه قلبمان به ما می گوید کار سختی است. شاید طریقه تفکر کردن را ندانید و  این می تواند گیج کننده باشد. حرف زدن با خود کمک می کند تا توانایی این را پیدا کنید که همه چیز را متفاوت ببینید. شما به سطح جدیدی از خود آگاهی می رسید که قبلا نداشتید.

1- می تواند باعث شود بیشتر عمر کنید
با توجه به این حقیقت که صحبت کردن با خود استرس را کاهش داده، خواب بهتری در شب به ارمغان می آورد و آگاهی تان را بالا می برد، پس می توان گفت به مقدار زیادی باعث بهتر شدن سلامتی تان می شود. بنابراین شما عمر بیشتری خواهید داشت. استرس، عصبانیت و کمبود خواب می تواند مشکلات عمومی و سلامتی برای بدن به همراه داشته باشد و همه اینها باعث کوتاه تر شدن عمر انسان می شود. صحبت کردن با خود حتی باعث بالاتر بردن اعتماد به نفس می شود. کمبود اعتماد به نفس نیز با اثرات منفی در زندگی انسان باعث مشکلات سلامتی می شود. پس همه این دلایل کافی است تا قانع شوید وقتی حرف زدن با خود را تبدیل به عادت کنید؛  زندگی طولانی تری نیز خواهید داشت.

منبع : ileev.com
486
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید