چرا با داشتن درآمد مناسب باز هم پول ندارید؟

تعجب می‌کنید پول شما کجا رفته است؟ چرا در آخر ماه هیچ پولی در حساب شما باقی نمی‌ماند؟ اگر این‌طور است به‌جای خوبی آمده‌اید.

خرج بیشتر با افزایش درآمد

اگر متناوباً با افزایش میزان درآمدتان سطح هزینه‌های خود را بالا ببرید نداشتن هیچ پس‌اندازی چیز سخت و عجیبی نیست.

سعی کنید مخارج خود را در یک سطح ثابت نگه‌داشته و در کنار آن راه‌هایی برای افزایش درآمد خود بیابید. این مسیر موفقیت است.

تمرکز بر زمان حال بدون توجه به آینده

اغلب افراد روی نیازهای خود در زمان حال تمرکز می‌کنند و با امیدواری فکر می‌کنند نیازهای آن‌ها در آینده به طریقی رفع خواهد شد. هر زمان یک برنامه‌ریزی مالی انجام می‌دهید باید آینده را در پیش‌زمینه‌ی خود قرار دهید. اگرچه توجه به همه‌چیز در زمان حال خوب است اما بهترین کار این است که برای آینده‌ی خود نیز پس‌اندازی کنار بگذارید.

فکر می‌کنید برای پس‌انداز زود است

اغلب افراد تصور می‌کنند حالا برای پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری کردن خیلی زود است. اما این اشتباه است.  هیچ‌وقت برای پس‌انداز کردن بخشی از درآمد شما زود نیست، اهمیتی ندارد چقدر درآمد دارید. از همین امروز پس‌انداز کردن را شروع کنید. باید قبل از خرج کردن پول مقداری از آن را برای پس‌انداز گذاشته باشید.

از درآمد و مخارج خود نوشته‌ای ندارید

همه‌ی ما فکر می‌کنیم می‌دانیم پول ما از کجا می‌آید و در کجا خرج می‌شود. متأسفانه این موضوع برای بیشتر ما صحت ندارد. ما شاید از هزینه‌های بزرگ و عمده‌ی خود مطلع باشیم اما هزینه‌های کوچک اغلب بیشتر از چیزهای بزرگ پول ما را مصرف می‌کنند.

یک ایده‌ی عالی این است که برای خود یک دفتر درست کرده و درآمد و خرج‌هایتان را در آن بنویسید، چه هزینه‌های بزرگ و چه چیزهای کوچک.

نداشتن بودجه‌بندی یا بودجه‌بندی ضعیف

شاید نقطه‌ی اول را ازدست‌داده باشید – یک بودجه‌بندی مالی. داشتن یک بودجه‌بندی حقیقی و مستند پایه و اساس تمامی برنامه‌های مالی و موفقیت شماست. برای خود یک برنامه بودجه‌بندی درست کرده و همان را ادامه دهید. با این کار دیدگاه شما به پول تغییر خواهد کرد. در نبود برنامه ای برای بودجه‌بندی پول، خرج کردن و خریدن چیزهای غیرضروری بسیار ساده است.

نیازها، خواسته‌ها و هزینه‌های شما نامعلوم‌اند

بسیار مهم است که روی چیزهایی که باید داشته باشید، چیزهایی که داشتن آن زیاد ضروری نیست و چیزهایی که نیازی به آن ندارید تمرکز داشته باشید. اگر ثروتمند شدن برای شما در اولویت است باید بخشی از شادی‌های حالا را قربانی آن کنید، چه این را بخواهید و چه نخواهید.

در نظر نگرفتن بدهی‌ها

در ابتدا بدهی‌هایتان را در بالای لیست دستور کار مخارج خود قرار دهید. برای این کار برنامه‌ریزی کرده و آن را ادامه دهید، اهمیتی ندارد برنامه‌ی شما چه چیزی باشد. باید در ابتدای کار بدهی‌های خود را بپردازید. شما نمی‌خواهید زمانی به این باور برسید که دیگر چیزی ندارید، درست است؟

ارتقا مداوم وسایل الکترونیکی

در این کار هیچ محدودیت و پایانی وجود ندارد. باوجودی که خریدن وسیله‌ای که به آن نیاز دارید ضرری ندارد اما خرید به این دلیل که نسخه‌ی جدید گوشی شما به بازار آمده است قطعاً برای شما بیشتر از فایده، ضرر خواهد داشت.

منبع : wiki.5040.ir
575
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید