چطور تحت تاثیر هفت حقه‌ تبلیغاتی برای خرید داروهای لاغری قرار نگیریم؟

انواع بسیاری از مکمل‌های مدعی کاستن وزن و لاغری در بازار دارویی موجودند که ممکن است با ادعاهایی گمراه‌کننده و دروغین مانند اینکه این فراورده‌ها طبیعی و بی‌خطر هستند،‌ فروخته شوند.

بررسی‌ها در آمریکا نشان داده است که بسیاری از این به‌اصطلاح مکمل‌های غذایی حاوی داروها یا سایر مواد شیمیایی هستند و این مواد اضافی در برچسب این مکمل‌ها قید نشده‌اند.

این هفت حقه تبلیغاتی درباره مکمل‌های لاغری را در نظر داشته باشید؛ ادعاهایی اغراق‌شده که حقیقت ندارند:

1- بدون رژیم غذایی یا ورزش لاغر شوید!

هیچ‌چیز در زندگی به‌رایگان به دست نمی‌آید. هر فراورده‌ای را که قول نتایج معجزه‌آسا بدون اندک تلاشی به وسيله شما را می‌دهد، کنار بگذارید.

2- هرچقدر که دوست دارید غذاهای محبوبتان را بخورید و لاغر شوید!

آخرین باری که هر چه خواستید غذاهای پرکالری خورید و وزن کم کردید، کی بوده است؟ وقتی موضوع کاهش وزن مطرح است، نمی‌توانید هم کیک هم سفارش دهید و هم لاغر شويد.

3- به‌طور دائم وزن كم كنيد! دیگر هرگز نیازی به رژیم نخواهید داشت!

کاهش وزن هیچ‌گاه دائمی نخواهد بود. عادات ناسالم غذا خوردن و سبک زندگی بی‌حرکتتان بازگردید. اگر بحثی درباره تغییرات درازمدت سبک زندگی مطرح نباشد، دارند سر شما کلاه می‌گذارند.

4- فقط کافی است این قرص را بخورید!

قرصی جادویی وجود ندارد که وزن شما را کم کند، بدون كم كردن میزان کالری دریافتی‌تان و بلند شدن از روی کاناپه لاغر نخواهيد شد.

5- یک‌ماهه 15 کیلوگرم وزن کم کنید!

اگر آگهی داروی لاغری نتایجي سریع را تضمین کند، به‌احتمال زیادی دارید فراورده‌ای دروغین،‌ ناسالم و خطرناک را مصرف می‌کنید. کاهش وزن در حد نیم کیلوگرم یا یک کمتر در هفته ایمن‌ترین و واقع‌گرایانه‌تری سرعتی است که باید انتظارش را داشته باشید.

6- با برچسب پوستی یا کرم معجزه‌آسای ما وزن کم کنید!

هیچ برچسب پوستی یا کرمی وجود ندارد که بتوان به‌طور موضعی آن را به کار برد و چربی را در جاهای دیگر بدن آب کند.

7- همه افراد با این روش وزن کم خواهد کرد!

هیچ رژیم کاهش وزن کاملی وجود ندارد كه بر همه افراد موثر باشد. به‌جای این کار باید با یک متخصص تغذیه تأییدشده مشورت کنید تا یک طرح کاهش وزن مختص شما را برایتان تدوین کند که اساسی علمی داشته باشد و نیازهای بهداشتي و سبک زندگی شما را برآورده کند.

منبع : همشهری آنلاین
548
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید