چکار کنم شکم لاغری داشته باشم ولی صورتم آسیب نبیند؟

دکتر محمدحسن انتظاری در پاسخ به این سوال خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، که گاها بسیاری از افراد از این مساله گله‌مندند که با آنکه رژیم غذایی خود را رعایت می‌کنند یا فعالیت بدنی دارند، اما وزنشان پایین نمی‌آید، گفت: «با کمی دقت و کنکاش در این مساله مشخص می‌شود که فرد به خیال خود غذای کمی می‌خورد اما در همان وعده به اصطلاح کم‌حجم غذا، خوراکی‌ای که حاوی کالری بالایی است مصرف می‌کند یا اینکه برای میان‌وعده، چند میوه با هم، یا بیسکوییت با چای یا یک تکه شیرینی می‌خورد و چون به ظاهر میزان آن کم است این برداشت را دارد که از رژیم غذایی خوبی پیروی می‌کند درحالی که توجهی به کالری دریافتی نیست.»
این متخصص تغذیه همچنین گفت: «حتی در مواردی هم ممکن است فرد از رژیم غذایی سختی که حاوی کالری پایینی است پیروی کند ولی به دلیل اینکه خودسرانه و مکررا اقدام به کاهش وزن کرده، به اصطلاح بدن به حالت استوپ در بیاید و انرژی را ذخیره کند و درنتیجه روند کاهش وزن کند یا قطع شود.»
درخصوص پیاده‌روی هم باید گفت که اگر نظر متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی را هم جویا شوید خواهید دید که پیاده‌روی‌ صحیح و اصولی، پیاده‌روی است که در مقایسه با زمان استراحت باعث حداقل افزایش 20 تا 25 درصد ضربان قلب شود. بهتر است برای نتیجه‌گیری بهتر و عدم اتلاف وقت، به یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی مراجعه شود تا بهترین راه را برای رسیدن به تناسب اندام ارائه دهد.
چکار کنم شکم لاغری داشته باشم ولی صورتم آسیب نبیند
انتظاری در این باره به سلامانه گفت: «مسلما با شروع فعالیت فیزیکی و کاهش کالری دریافتی، تمامی نواحی بدن تحت‌تاثیر قرار خواهد گرفت و نمی‌توان انتظار داشت که چون فردی تحت‌ رژیم غذایی است و فعالیت ورزشی دارد، تمامی نواحی بدن دچار تغییر شود ولی صورت تغییری نکند و لاغر نشود.«
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نهایت خاطرنشان کرد: «البته با استفاده از برخی راهکاها می‌توان این تاثیرات را کاهش داد. مثلا بیشتر ورزش‌هایی که ماهیچه‌های شکم را درگیر می‌کند را انجام داد تا کمتر ناحیه صورت دچار لاغری شود. در ضمن نوشیدن آب به میزان کافی هم نقش موثری در پیشگیری از این مساله دارد و باید آب در ظروف شیشه‌ای نگهداری و از ریختن آب در ظروف پلاستیکی اجتناب شود چون ترکیبات موجود در آنها چاق‌کننده است. مصرف میوه در طول روز هم باعث شادابی پوست و صورت می‌شود

 

 

منبع : سلامانه
497
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید