چگونه اسباب کشی را لذت بخش کنیم

 • از یکهفته قبل کارهایتان را برنامه ریزی کنید
  برای جمع آوری وسایل یک هفته زمان کافی است. بسته بندی وسایل، جمع آوری لباسها، تصفیه لوازم کهنه خانه، تصفیه کتابهای بلااستفاده ، تخلیه انباری و … از موارد مهم برنامه یک هفته ای شما خواهند بود.
 • جعبه های مناسب تهیه کنید
  دقت کنید برای بلورجات و ظروف چینی جعبه های خیلی بزرگ به کار نبرید، چرا که حجم زیاد ظروف چینی و بلور در یک جعبه باعث پارگی جعبه می شود. برای بسته بندی این ظروف از روزنامه یا پارچه های کهنه استفاده کنید.
  برای کتاب هم از جعبه های متوسط استفاده کنید که سنگینی کتابهای زیاد اذیتتان نکند. لوازم برقی سبک و خرده ریز منزل را در جعبه های بزرگ قرار دهید. پلاستیک های بزرگ نیز بهترین وسیله برای حمل لباسها هستند.
  فراموش کنید که مهمترین مسئله در بسته بندی جعبه ها، درست چسب زدن به آنهاست. هم چنین پس از بسته بندی، روی هر جعبه محتویات آن را بنویسید.
 • ‎ در جمع آوری وسایل نظم داشته باشید
  با توجه به برنامه ریزیتان، وسایل یک اتاق یا یک قسمت را جمع کنید و سپس به سراغ قسمت دیگر بروید. این کار از بی نظمی منزل شما و سردرگمی فکر شا می کاهد.
 • حتی الامکان وسایل کهنه را دور بریزید
  یکی از معضلات اسباب کشی، وسایل بسیار زیاد خانه است. به منظور سبک کردن کار اسباب کشی و راحتی کار، وسایل کهنه و قدیمیتان و وسایلی که سالهاست بلااستفاده مانده اند را دور بریزد.
  همچنین وسایل بلااستفاده نو را میتوانید به افراد مستمند ببخشید. این کار حس خوبی به شما میدهد.
 • مراقب مدارک و وسایل گران قیمت باشید
  یک اصل مهم در اسباب کشی، توجه به وسایل مهم و گران قیمت است. آنها را در جای مناسبی قرار دهید تا در حین اسباب کشی گم نشوند.
 • شرکت حمل و نقل معتبر انتخاب کنید
  شما مجبورید برای حمل اثاثیه تان، از شرکتهای حمل و نقل استفاده کنید، بنابراین در انتخاب این شرکت دقت کنید تا در اثر بی تجربگی آسیبی به وسایل شما وارد نشود.
 • لوازم ضروری برای روز اسباب کشی را کنار بگذارید
  لباس و ظروف لازم برای غذاخوردن در روز اسباب کشی را در جای مخصوصی قرار دهید. همینطور غذای مورد نیاز روز اساب کشی را از روز قبل آماده کنید.
منبع : phow.ir
674
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید