چگونه در عرض یک دقیقه شادی را به خودمان هدیه دهیم؟‎

شاد بودن و لذت بردن از لحظه لحظه زندگی هدف غایی بسیاری از ماست، هدفی که در عین سادگی گاهی مانند فتح یک قله بزرگ و سخت می شود.در واقع، شلوغی ها و دردسرها زندگی امروز آن چنان ما را به خود درگیر می کند که فراموش می کنیم کوچک ترین اتفاقات هم می تواند ما را سرخوش کند.علی رغم تمامی این مسائل رسیدن به چنین نقطه ای کار چندان دشواری هم نیست و می شود با رعایت نکات کوچکی در کسری از ثانیه خودمان را به یک حال خوب مهمان کنیم.

برای رسیدن به این نقطه 6 پیشنهاد شگفت انگیزی که در کمترین زمان ممکن خنده را به لب های شما می آورد از دست ندهید.
خوردن شکلات
همه ما در طول روز به مقداری شیرینی برای تأمین قند بدن نیاز داریم و بهترین گزینه برای رفع این میل شکلات است.بنا بر تحقیقات انجام شده، با مصرف شکلات دوپامین موجود در بدن افزایش پیدا می کند و از این طریق فرد احساس نشاط و انرژی بیشتری پیدا می کند. فراموش نکنید، شکلات تلخ در بین انواع بیشماری این خوراکی لذت بخش سالم ترین و مفید ترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.
گوش کردن به موسیقی
هر زمان که احساس کرختی و خمودگی کردید به موسیقی با ریتمی شاد و انرژی بخش گوش دهید، اثر معجزه آسای این نواها در کمتر از یک دقیقه حال و هوای شما را عوض می کند.فهرستی از موسیقی های مورد علاقه خودتان را درست کنید و در مواقع بد حالی به سراغشان بروید.
بوسیدن یا بغل کردن عزیزان
تماس فیزیکی با افرادی که دوستشان داریم موجب افزایش اکسی توسین در بدن می شود و به همین واسطه انرژی بی مانند به ما می بخشد. به همین دلیل، بغل کردن یا بوسیدن افرادی که دوستشان داریم تأثیر فوق العاده ای در کاهش استرس، احساس امنیت و در نهایت شادی ما به جای می گذارد.
قدری تمیز کاری کنید
شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ ولی نظافت و نظم بخشیدن به اشیا تأثیر شگرفی در بهتر شدن حال بد دارد. این کار به شما نشان می دهد که هم چنان قدرت کنترل بر شرایط و اطراف خود را دارید و از عهده کارها بر می آیید. لازم نیست کار بزرگ یا خاصی انجام بدهید کافی است تخت به هم ریخته خود را جمع کنید تا در کمترین زمان ممکن تأثیر آن بر حالتان را ببینید.
سراغ خورشید بروید
نور آفتاب و قرار گرفتن در هوای تازه بیش از آنچه فکرش را بکنید به شما انرژی می دهد. در چنین فضایی شما نه تنها بهتر نفس می کشید بلکه نور طبیعی آفتاب حال خوش تری به شما می دهد.
حرف بزنید
تلفن را بردارید با بهترین دوستی که دارید صحبت کنید، خواهید دید به سرعت حالتان خوب می شود و فراموش می کنید که تا همین چند لحظه پیش توان و حوصله انجام هیچ کاری را نداشتید.حرف زدن با آنهایی که دوستشان داریم کمک قابل توجهی به بهبود حال و هوای ما می کنند.

منبع : شفقنا زندگی
378
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید