چگونه فوت و فن های چیدمان اتاق نشیمن را رعایت کنیم

اتاق نشیمن فضایی است برای استراحت اعضای خانواده. اندازه اتاق، رنگ، روشنایی و سلیقه شخصی همه از نکات قابل توجه برای چیدمان اتاق نشیمن هستند. اگر به همه این نکات با دقت توجه کنیم می توانیم فضایی بهتر رای استراحتمان ایجاد کنیم. در این چگونه 7 نکته را برای این منظور برای شما ذکر می کنیم.

 • اتاق های بزرگ را به اتاق های کوچک تقسیم کنید
  دو کاناپه بزرگ را پشت به پشت در وسط اتاق قرار دهید. این وسایل اتاق را به دو قسمت تقسیم می کنند. سپس، یک میز و چراغ مطالعه را در سمت یکی از آن ها قرار دهید و دو ناحیه برای مطالعه ایجاد کنید. اگر یک سمت اتاق خالی دیده میشود میزهای کوچک و تعدادی صندلی راحتی را در آنجا قرار دهید. در چیدمان اتاق نشیمن چیزی که شما ایجاد می کنید، باید مکانی راحت و جدا از آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری باشد تا در آنجا بنشینید و از عصرانه خود لذت ببرید.
 • اتاق های کوچک را بهم ریخته نکنید
  استفاده چند منظوره از مبلمان مستقل. مبلمان شادی بخش با خطوط تمیز، طوری که اتاق را مسدود نکنند. یک حقه خیلی قدیمی استفاده از نیمکت است، به شکل صندلی کوچک که درست روبروی دیوار قرار بگیرد. روی نیمکت را با پارچه کتانی بپوشانید. در مورد استفاده از رنگ های روشن چند بالش یا کوسن کوچک را به شکلی پراکنده روی آن قرار دهید. برای دور نیمکت می توانید یک میز کوچک کوکتل با پایه های استیل بگذارید که روی آن سنگ های کوچک با اشکال متفاوت قرار داده اید. این چیدمان اتاق نشیمن به راحتی قابل حرکت دادن است و میتوانید آنها را کنار هم گذاشته یا از هم فاصله بدهید.
 • چوب مصنوعی
  مبلمانی چوبی برای چیدمان اتاق نشیمن تان پیدا کنید که در حد متوسط رو به بالا باشد با روکش پارچه ای و ساختی محکم در این صورت هیچ چیز ثابت و یا خسته کننده در مورد این مبلمان چوبی وجود نخواهد داشت. مبلمان های ارگانیک بسیار محبوب هستند و در طراحی آنها از چوب های بازیافتی و پیچ های بلند استفاده شده است. مبلمان هایی در این شکل که از دل طبیعت بیرون کشیده شده اند پایه هایی شبیه شاخه های درخت دارند. مبلمان هایی از چوب مصنوعی نیز در بازار هستند که درست شبیه چوب های جنگلی می باشند.
 • اضافه کردن رنگ
  رنگ های مبلمان را روشن، رنگ های شاد … صورتی، سبز و بنفش انتخاب کنید اما رنگ خنک باشند. یا خودتان رنگ آمیزی کنید. این موضوع در مورد خرید هیچ وسیله تازه ای برای اتاق نشیمن تان نیست بلکه در مورد دوباره سازی و بازیابی چیزهایی است که دارید. شما می توانید رنگ های مورد علاقه خود را با چیزهایی خاکیرنگی که دارید ترکیب کنید به عنوان مثال از کوزه های سفالی با دقت در چیدمان اتاق نشیمن خود استفاده کنید.
 • تنظیم حالت نور پردازی
  بین لامپ و سیستم روشنایی مرکزی بالای سر یکی را انتخاب کنید و یا هر دو را ترکیب کنید. برای اتاق بزرگ یک لامپ پر نور روی یک پایه سنگ مرمر در نظر بگیرید یا یک لامپ روی میز کوکتل قرار دهید. اگر شما در اتاق خود میز کوکتل ندارید پس سیستم روشنایی بالای سر را نصب کنید. گزینه دیگر لامپ های مراکشی با شیشه های رنگی است. استفاده از این لامپ ها مخصوصا در سطح های مختلف بالای نیمکت می تواند زیبا باشد.
 • روی زمین فرش بیندازید
  فضای خود را با یک فرش بزرگ، جالب با یک نقشه پر طرح و رنگارنگ در مرکز اتاق بپوشانید. برای اینکه مطمئن شوید فرش در مرکز قرار دارد اطراف اتاق را ساده نگه دارید. برای پرده ها و سایر وسایل، پارچه های طبیعی و سایه های آرامش بخش از رنگ خاکستری مایل به قهوه ای با جزئیات آلی انتخاب کنید. شما می خواهید در مرکز اتاق سرگرم شوید جایی که فرش، بالش ها و تکه های کوچک آنتیک بر روی میز با رنگ های روشن قرار دارند.
 • در پایان کمی از احساس خود را هم اضافه کنید
  اتاق خود را با جزیات شخصی بسازید. توجه نشان دادن به جزئیات باعث میشود تا افراد احساس کنند که در یک جای خاص هستند. مثلا وقتی کنار دریا می روید یک کاسه از خرده ریزهایی مثل صدف جمع کنید و در اطراف اتاق نشیمن بگذارید. کتاب ها و عکس ها را بصورت کارهای هنری روی دیوار ها و قفسه ها قرار دهید. بیرون بروید و یک تکه سنگ برداشته و روی تعدادی از کتابهای خود بگذارید. چیزهای کوچکی پیدا کنید که شما را خوشحال کنند و آنها را به چیدمان اتاق نشیمن خود اضافه کنید. این چیزها حتی می توانند پس زمینه یک مجله باشند، هر چیزی در زندگی شما داستانی دارد و می گوید: “آهای، من زنده ام!”
منبع : phow.ir
478
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید