چگونه نمک حمام معطر بسازیم؟

زمستان؟ من در وان آب داغ دراز کشیده ام و سرمایی که به استخوان هایم نفوذ کرده را از بدنم دور میکنم. تابستان؟ من زیر دوش آب خنک ایستاده‌ام، و بدنم که بخاطر تعریق روزانه نوچ شده را می‌شویم و سوزش نیش پشه‌ها را آرام می‌کنم، انگار درون رودخانه‌ای با آبی سرد و با حرکتی ملایم ایستاده‌ام!

من درون حمام خانه‌مان قفسه‌ای پر از چیزهای مختلف دارم. از روغن معطر گرفته تا قالب های کوچک صابونی که به شکل گل رز ساخته شده‌اند.من خیلی به زمان حمام کردنم اهمیت می‌دهم. حتی یک میز چوبی مخصوص حمام هم دارم که جایی برای قرار دادن کتاب و یک لیوان بزرگ نوشیدنی دارد. یک دفترچه‌ی ضد آب و یک خودکار که زیر آب می‌نویسد هم دارم!

در یکی از سفرهای اخیرم کلی نمک حمام با رایحه‌ی سنبل بدست آوردم، و متعجب شدم که چقدر به نمک فرنگی، که خیلی هم ارزان است، شبیه است! بنابراین در اینترنت بدنبال محتویات نمک حمام گشتم و تصمیم گرفتم تا دستور ساخت نمک حمام معطر خاص خودم را اینجا منتشر کنم.

اولین سری نمک حمامی که ساختم عالی از آب در آمد! حالا شما هم می‌توانید همین دستور ساخت را امتحان کنید و یک کادوی عالی و منحصر بفرد بسازید!

نمک حمام معطر

 

orig1-480x320

به چه چیزهایی نیاز دارید؟

  • ۲ فنجان نمک فرنگی
  • نمک فرنگی تسکیم دهنده‌ی درد و کاهنده‌ی خارش است، و به از بین بردن آلودگی‌های بدن هم کمک می‌کند. می‌توانید نمک فرنگی را از داروخانه‌ها و در بین محصولات مراقبت از پا بیابید.
  • ۲ قاشق چایخوری روغن میوه یا سبزیجات مورد علاقه شما
  • من از روغن جوجوبا استفاده می کنم، اما شما می‌توانید از روغن بادام، زیتون، زردالو، هسته‌ی انگور و هر چه که تمایل داشتید استفاده کنید.
  • ۵ تا ۱۰ قطره اسانس مورد علاقه شما

می توانید از هر اسانسی که تمایل داشتید استفاده کنید، عطر سنبل، اوکالیپتوس، چوب صندل، یا حتی گل مریم.

اختیاری: یکی دو قطره رنگ غذای مایع

اگر می‌خواهید نمکت حمامتان رنگی هم داشته باشد، فقط از مقدار خیلی کمی رنگ غذای مایع استفاده کنید. بدین صورت آب حمامتان رنگ بی‌نظیری خواهد گرفت.

اختیاری: ۱/۴ فنجان نمک دریا

نمک دریا به طریقی آب را ابریشمی و نرم می‌کند، و بخار نمکی هم به موهایتان بافت زیبایی خواهد داد، بافتی که آنرا در ساحل دریا تجربه کرده اید.

و یک ظرف شیشه ای در دار

برای ساخت نمک حمام، هیچ رویه‌ی خاصی وجود ندارد. به راحتی همه‌ی مواد را با چنگال بهم بزنید و مطمئن شوید که گوله نشده‌اند.

orig2-480x320

حالا با اشتیاق نمکتان را ببویید و از حمام کردن بوسیله‌ی آن لذت ببرید. اگر هم می‌خواهید کسی را تحت تاثیر قرار دهید، به او هدیه‌اش کنید. می‌توانید آنرا به زیبایی و با استفاده از یک روبان بسته بندی کنید و بیارایید.

منبع : mymag.ir
687
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید