کارهای کوچکی انجام می دهید که باعث می شود مردم درباره شما قضاوت کنند

محققان بسیار علاقه مند هستند بدانند چه عوامل و چه کارهای شخصی می تواند در قضاوت افراد نسبت به شخصیت دیگران تاثیر گزار باشند.

  • چطور خانه و اتاق خود را تمیز و مرتب نگه می دارید: محققان می گویند تنها 26 ثانیه زمان لازم است تا فردی با دیدن خانه و اتاق شما در باره شما قضاوت کند. اولین قضاوت از طریق حس بویایی انجام می شود.
  • استایل عکس های شما: به عنوان مثال اگر در تمام عکس ها تنها باشید این قضاوت ایجاد می شود که شما انسان منزوی هستید و تنهایی را دوست دارید. البته شاید این قضاوت نادرستی باشد اما جلوی افکار دیگران را نمی توان گرفت.
  • نوع موسیقی مورد علاقه شما: محققان می گویند افرادی که موسیقی شاد گوش می دهند اغلب ورزشکار و افراد برونگرا هستند والبته نتایج مشابهی نیز بدست آمده است. این مطالعه در سال 2003 انجام شدو نتایج آن در مجلات معتبر به چاپ رسیده است.
  • رنگ مورد علاقه شما: محققان امر می گویند فردی که رنگ قرمز رنگ مورد علاقه اوست بیشتر تمایل به انجام کارهای فیزیکی دارد و کسی که رنگ زرد رنگ مورد نظر اوست کارهای مرتبط با منطق را انجام می دهد.
  • دوست داشتن حیوانات خانگی: محققان می گویند آنهایی که گربه و مخصوصا سگ و حیوانات بزرگ را دوست ندارند تمایلی به برقراری روابط طولانی مدت ندارند . یافته های محققان نشان داده است که افرادی که به حیوانات بزرگ مانند سگ و گوسفند علاقه دارند آنها درونگرا و حساس هستند . به طور کلی انها که با حیوانات رفتار خوبی دارند افرادی اجتماعی و خوش برخورد هستند.
  • کفش های شما: محققان می گویند انها که از اعتماد به نفس کمی برخورداند در هنگام نشستن و راه رفتن به جلو خم می شوند و طوری راه می روند که گویی می خواهند به سرعت به جلو راه بروند. افرادی که به خود مطمئن هستند بیشتر روی پاشنه پا راه می روند و کفش آنها در قسمت پاشنه دچار فرسودگی می شود.
  • مدت زمانی که طول می کشد تا در اولین برخورد ارتباط خوبی برقرار کنید: مدت زمانی که افراد صرف می کنند تا با فرد جدیدی ارتباط برقرار کنند می تواند خصوصیات فردی آنها را نشان دهد . اولین ارتباط مشخص می کند که فرد اجتماعی است و به شما احساس خوبی دارد یا خیر.
منبع : سلامت دیجیتال
562
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید