کور کردن احساس گرسنگی در طول رژیم

وقتی رژیمی را دنبال میکنیم احساس گرسنگی یکی از عوامل اصلی بر هم خوردن روند رژیم است که باعث میشود دوباره رو به خوردن بیاوریم و بجای کاهش افزایش وزن هم داشته باشیم.


رژیم های غذایی که در آنها غذا به صورت افراطی کم استفاده میشود راه مناسبی نیست زیرا برای کاهش وزن نیاز نیست همیشه احساس گرسنگی داشت. اما روشهایی وجود دارد که شما میتوانید در عین اینکه احساس سیری میکنید وزن کم کنید.

۱-اگر در روز یک میان وعده پر کالری استفاده میکردید آن را به چند میان وعده کوچکتر تقسیم کنید همین کار باعث تنظیم سوخت و ساز بدن و همینطور تنظیم میزان قند خون میشود. کمتر احساس محروم بودن از غذاها میکنید و تحمل رژیم آسانتر میشود.

۲-به رژیم خود غذاهای فیبر دار نظیر سبزیجات، میوه ها و غلات کامل اضافه کنید. فیبر به دلیل اینکه آرام جذب میشود باعث میشود بیشتر احساس سیری کنید. میوه های دارای فیبر معمولا نیاز به جویدن زیاد دارد و در این فاصله مغز شما سیگنال سیر شدن برای معده ارسال میکند پس میتواند به سیری سریعتر کمک کند.

 

۳-آب را به عنوان نوشیدنی اصلی خود در طول روز قرار دهید. سعی کنید در طول روز ۸ تا ۱۲ لیوان آب استفاده کنید. مصرف آب به این اندازه نه تنها باعث کم شدن شتها میشود بلکه برای سلامتی و تصفیه بدن نیز بسیار مفید است.

 

۴-غذاهای خود را سر وقت استفاده کنید و به هیچ وجه یک وعده غذایی را حذف نکنید زیرا این کار شما تنها سوخت ساز بدن را نا منظم میکند و کمکی به کاهش وزن نمیکند بلکه بیشتر روند آن را کند میکند. با تنظیم شدن سوخت و ساز بدن میزان کالری که در روز میسوزانید نیز بیشتر میشود.

۵-به دلیل اینکه ۲۰ دقیقه طول میکشد تا مغز بفهمد معده پر شده آرام غذا خوردن کمک میکند تا بیش از حد کالری دریافت نکنید. در طول غذا خوردن گاهی قشاق و چنگال را کنار بگذارید و کمی آب بنوشید سعی کنید غذای خود را زیاد بجوید و آن را خوب مزه مزه کنید از قاشق کوچک استفاده کنید و هیچ گاه منتظر نشوید احساس سیری به شما دست دهد همیشه قبل از سیر شدن دست از غذا بکشید.

منبع : خبرگزاری سلامت
263
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید