یکی از متخصصان تغذیه درباره صبحانه چه می گوید:

Alan Aragon که مشاور بهداشت و تغذیه در مردان است می گوید یکی از مهمترین سوالاتی    که افراد از یک متخصص تغذیه می پرسند این است که صبحانه چه باید بخورم؟

  • قهوه: این نوشیدنی به شما کمک می کند تا صبح راحت تر چشمتان را باز کنید و به عبارتی خواب آلودگی شما برطرف شود ، از سوی دیگر در کنترل سطح انسولین و دریافت آنتی اکسیدان ودر مبارزه با سرطان به شما کمک می نماید.
  • موز : علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین و املاح معدنی است ، یک منبع بسیار خوب برای وزرشکاران است. این میوه علاوه بر فواید بالا حاوی مخلوط مناسب قندهای گلوکز و فروکتور است .

یک مطالعه بالینی نشان داده است که این ماده غذایی غنی ار ترکیبان فنولیک است مقدار آنتی اکسیدان موجود در آن بسیار بیشتر از چای سز و سیاه و حتی شراب قرمز می باشد. ایم محصول یک ماده مفید برای افرادی است که دچار بیماری های قلبی – عروقی ، اختلالات متابولیسمی و پرفشاری خون هستند.

  • گردو : این میوه روغنی در مقایسه با سایر دانه ها دارای بیشترین مقدار امگا 3 است و قابلیت انتی اکسیدانی بالایی دارد. در مقاله ای که در مجله American Journal of Clinical Nutrition به چاپ رسیده آمده است که گردو برای چربی خون بالا و التهابات در بدن بسیار مفید است . گردو همچنین در عملکرد بهتر مغز با گذر سن بسیار مفید ارزیابی شده است .

این متخصص تغذیه می گوید صبحانه خود و دوستان همکارش ترکیبی از قهوه ، موز منجمد، کاکائو، پودر شکلات و گردو است .

منبع : سلامت دیجیتال
571
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید