۴ اشتباه پنهانی که شما را چاق می‌کند

خوردن نوشابه‌های لایت یا آب گازدار
تحقیقات دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی نشان داده، وقتی افراد با هدف رژیم گرفتن سراغ نوشیدنی‌های بدون قند یا آب‌های گازدار می‌روند بیشتر از قبل نان و دسر خواهند خورد در صورتی که افرادی که به‌جای این نوشیدنی‌ها آب ساده می‌خورند کمتر سراغ دسر خواهند رفت. واقعیت این است که شیرین‌کننده‌های مصنوعی ولع شما برای خوردن غذاهای شیرین را افزایش خواهند داد.

سخت‌گیری بیش از حد
نتایج مطالعه‌ای که در ژورنال اشت‌ها به چاپ رسیده نشان می‌دهد، مقید بودن به یک رژیم غذایی بیش از حد سفت و سخت تضمین این نکته است که برنامه کاهش وزن شما خیلی زود به واسطه ولعی که به غذاهای مختلف پیدا خواهید کرد، متوقف خواهد شد. بنابراین نیازی نیست رژیم غذایی شما خیلی سفت و سخت باشد. کسانی که از رژیم‌های غذایی با انعطاف پیروی می‌کنند گاهی به‌صورت محدود، ولع خود را به برخی غذا‌ها با خوردن آن‌ها برطرف می‌کنند نکته اینجاست که این قبیل افراد بدون مشکل، روند کاهش وزن خود را ادامه خواهند داد.

کم خوابیدن
تحقیقی که به تازگی در ژورنال تغذیه بالینی ایالات متحده به چاپ رسیده نشان می‌دهد، خواب‌آلودگی می‌تواند به خوردن بیش از حد غذاهای چرب منتهی شود. وقتی افراد به‌مدت ۵ روز تنها ۴ ساعت بخوابند نسبت به زمانی که ۹ ساعت خوابیده باشند تقریبا ۳۰۰ کالری بیشتر غذا خواهند خورد. کم‌خوابی باعث فعال‌شدن مکانیسمی در مغز می‌شود که به افزایش اشتها و پرخوری منتهی خواهد شد.

وسواسی بودن
بسیاری از مردم نسبت به مقدار کالری که هنگام ورزش می‌سوزانند وسواس دارند و سعی داشته با دقت حساب و کتاب آن را نگه دارند. نتایج تحقیقی که در ژورنال علمی پزشکی- ورزشی و تناسب اندام به چاپ رسیده نشان می‌دهد، افراد فکر می‌کنند با ورزش کردن ۹۰۰ کالری سوزانده در صورتی که تنها ۳۰۰ کالری سوزانده‌اند. برای این‌که بدانید موقع ورزش واقعا چقدر کالری سوزانده‌اید یک‌بار دیگر بخش ابتدایی همین مقاله را مرور کنید.

من فکر می‌کنم پس لاغر هستم
فکر کردن به این‌که موقع ناهار چه چیزی و چقدر خورده‌اید می‌تواند مانع از پرخوری شما در ساعت ۳ بعدازظهر شود. در مطالعه‌ای که در ژورنال فیزیولوژی و رفتار به چاپ رسیده از تعدادی داوطلب خواسته شد بین ۳ نوع پاپ‌کورن یکی را انتخاب کرده و هر چقدر دلشان می‌خواهد از آن بخورند. نکته جالب ‌این‌که گروهی از افراد که از آن‌ها خواسته شد غذایی را که ظهر خورده بودند به یاد آورند ۳۰درصد کمتر از کسانی که غذای روز قبل به یادشان آورده شده پاپ‌کورن خوردند.

در روز ۵۰۰ کالری کمتر بخورید
برای این‌که بتوانید در هر هفته ۵۰۰ گرم وزن کم کنید، کافی است در هفته ۳۵۰۰ کالری کمتر بخورید. خیلی زیاد است؟ اگر روزانه کمتر بخورید و کمی ورزش کنید کاملا ساده و در دسترس خواهد بود.

موقع صبحانه به‌جای پیراشکی و پنیر خامه‌ای ۲ عدد تخم‌مرغ پخته بخورید.

۲۸۰ کالری کمتر خواهید خورد.

داخل قهوه‌تان شکر و شیر پرچرب نریزید.

۱۰۰ کالری کمتر خواهید خورد.

به جای پرسه زدن در شبکه‌های اجتماعی ۲ بار به‌مدت ۵ دقیقه تند راه بروید.

۳۰ کالری کمتر خواهد شد.

به جای ۲ لیوان ماءالشعیر یک لیوان بخورید.

۱۴۵ کالری کمتر خواهید خورد.

منبع : bartarinha.ir
597
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید