۴ ماده غذایی مفید برای سوزاندن چربی‌های بدن

وقتی به «کاهش وزن» فکر می‌کنید، چه تصوراتی در ذهنتان از این کلمات پیدا می‌شود؟ خوردن مداوم ساقه کرفس و ممنوعیت نان؟ عرق ریختن روی تردمیل تا وقتی که دیگر نتوانید ادامه دهید؟ برای کاهش وزن از خواص خوردنی‌ها هم می‌توانید کمک بگیرید.
در واقع داشتن وزن سالم فرایندی آهسته است و راهکاری سریع که شیوه‌ای سالم و بدون عوارض باشد برای این منظور وجود ندارد اما کلر پتی، سخنگوی انجمن رژیم غذایی بریتانیا می‌گوید: «دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم و معتادل همراه با ورزش منظم، هر دو برای داشتن وزن سالم مفیدند.» اما برخی از مواد غذایی می‌توانند به بدن کمک کنند که چربی‌های مضر را راحت‌تر بسوزاند.
۱-ماست یونانی
در این ماست کربوهیدرات و پروتئین وجود دارد که فرایند هضم را طولانی می‌کند. البته فرایندهای تولیدی پیشرفته می‌تواند با سطح پروتئین تداخل پیدا کند، به همین دلیل لازم است قبل از خرید یا خوردن ماست یونانی باید برچسب روی آن را از این نظر بررسی کنید.
۲-برنج قهوه‌ای
روند هضم شدن غذاهای حاوی فیبر، مثل برنج قهوه‌ای، هضم آهسته صورت می‌گیرد به همین دلیل شما را قادر می‌کند تا بین وعده‌های غذایی دیرتر گرسنه شوید و در این بین انرژی لازم را از ذخاير چربی به دست آورید. علاوه بر برنج قهوه‌ای، سبزیجات، نان سبوسدار، ماکارونی، لوبیا، نخود فرنگی و عدس جزو این مواد غذایی فیبردار به شمار می‌روند.
۳-فلفل
سی‌بی‌اس نیوز گزارشی از یک تحقیق منتشر کرده که در آن محققان دانشگاه وایومینگ دریافته‌اند کپسایسین، ماده‌ای شیمیایی که باعث داغ و سوزان شدن فلفل می‌شود، متابولیسم را افزایش می‌دهد و به سوخت و ساز بدن کمک می‌کند تا چربی مضر موسوم به چربی سفید تبدیل به چربی قهوه‌ای شود. چربی سفید انرژی را ذخیره می‌کند در حالی که سلول‌های چربی قهوه‌ای خاصیت حرارتی دارند و چربی‌های ذخیره‌شده را می‌سوزانند.
۴-هندوانه
به گزارش نیوزویک، تا ۹۲ درصد این میوه خوشرنگ را آب تشکیل می‌دهد. با خوردن هندوانه احساس می‌کنید معده‌تان پر از آب شده در حالی که آب بر خلاف هندوانه ویتامین‌های A و C را نیز در خود ندارد.
منبع : salamatonline.ir
440
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید