۵ نکته که باید قبل از خرید گوشی هوشمند در نظر گرفت

امروز انتخاب یک گوشی هوشمند یکی از سخت ترین کارهاست چرا که تلفن ها مانند گذشته فقط برای برقرای تماس مورد استفاده قرار نمیگیرند و هر یک از آنها ویژگی هایی دارند که نیاز های مصرف کنندگان آنها را برطرف میکند پس شناخت نیاز و انتخاب در جهت رفع آنها بسیار مهم است.

تنوع در بازار تلفن های هوشمند باعث سردرگمی برخی افراد در جاده پر پیچ و خم انتخاب این نوع تلفن ها میشود.

با ما همراه باشید تا شاید قسمت کوچکی از این سردرگمی از بین برود…

سیستم عامل و نرم افزار

اندروید،ios،windows phone سه سیستم عامل پر طرفدار مصرف کنندگان تلفن های هوشمند میباشد.

اندروید از انعطاف پذیری و گزینه های بیشتری برای تنظیمات برخوردار است ومانند ios  اپیکیشن های آن زیاد است اما باید خاطر نشان کنم که windows phone در حال پیشرفت میباشد اما همچنان از نطر برنامه و تعداد فروش پشت سر اندروید و ios میباشد.

پس اگه به دنبال تنوع اپیکیشنی هستید به دنبال اندروید و ios برید(گوشی های دارای سیستم عامل ios از قیمت بالایی دارن) ولی اگه میخواید یه حس تازه رو تجربه کنید به دنبال windows phone برید.

ذخیره سازی داخلی

با توجه به اینکه همه ما تمایل به ذخیره همه چیز گرفته از فایل های رسانه تا بازی های سنگین در تلفن هوشمند داریم پس بهتر است در انتخاب مفدار حافظه داخلی و امکان افزایش آن توجه داشته باشیم.امروزه حافظه های داخلی بین ۴ تا ۸ گیگایت میباشد که همه ی آن در اختیار کاربر نیست.

سخت افزار

رسیدیم به جای مهمش چون سخت افزار از اهمیت بیشتری برخوردار است.

cpu یا پردازنده تلفن هوشمند مغز دستگاه هستند و سرعت تلفن های هوشمند بر اساس آن تعیین میشود در وافع قدرت پردازش یکی از مهمترین عوامل انتخاب تلفن های هوشمند خوب میباشد چرا که انتخاب یک تلفن هوشمند با پردازنده ی پایین،هنگ کردن در استفاده های سنگین را به دنبال دارد پس انتخاب پردازنده خوب سرعت و عملکرد بهتری را به دنبال دارد.

امروزه بر روی گوشی های سطح پایین از پردازنده های تک هسته ای استفاده میشود که نباید از آنها اننظار اجرای app های سنگین رو داشته باشید بر روی گوشی های میان رده از پردازنده های دو هسته ای استفاده میشود و گوشی های سطح بالا از پردازنده های ۴ هسته ای.

مقدار حافظه RAM یکی دیگر از عواملی است که تاثیر قابل توجهی در چگونگی کار دستگاه شما دارد که امروزه بر روی تلفن های هوشمند از  ۵۱۲ مگابایت تا ۳ گیگابایت میباشند

قدرت دوربین

یکی از عواملی که برای برخی از اهمیت پایین تری برخوردار است قدرت دوربین است امروزه بر روی اکثر گوشی های هوشمند از یک دوربین ۵MP استفاده میشود اگر به دنبال عکس های سلفی هستید حواستون به دوربین دوم گوشیتون باشید.

قدرت باطری

یک گوشی با یک باطری قدرتمند اهمیت پیدا میکند اگر در طول روز میخواهید زیاد باگوشی بازی کنید باید دنبال یک گوشی با ظرفیت باطری بالا باشید اما اگر استفاده های معمولی از گوشی دارید زیاد روی این موضوع حساسیت نشون ندید.

سخت افزار و اندازه صفحه نمایش با ظرفیت باطری باید تناسب داشته باشد.

منبع : سایت زوم تک
274
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید