۱۰ چشم انداز زیبای جاده ای در آمریکا

۱-فلوریدا ، ۱۶۰ مایل بعد از میامی ، روی رودخانه

۱۰ چشم انداز زیبای جاده ای در آمریکا چشم انداز,امریکا,جاده

یکی از زیباترین مناظر جاده ای در آمریکا و دنیا که بر روی رودخانه بر روی پل ساخته شده است. این پل که مخصوص راه آهن بوده در سال ۱۹۳۵ در اثر طوفان تخریب شده که بعد از آن تعمیر و به جاده تبدیل شده است. رانندگی در این جاده احساس رفتن روی اقیانوس را به شما می دهد و برای رفتن به این جاده باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید تا در ترافیک آن بعلت گردشگرهای زیاد گیر نیفتید.
۲- هاوایی ، بزرگراه هانا شماره ۳۶۰ ، ۳۶ مایل بین پاوولا و هانا

هاوایی هیچ کمبودی از نظر مناظر زیبا و باورنکردنی ندارد. با این حال یکی از دیدنی ترین جاده های ساحلی در هاوایی در جزایر Maui می توان مشاهده کرد. راننده با عبور از جنگل های بسیار و در جاده ای با بیش از پنجاه پل که قدمتی قدیمی دارد لذتی وصف ناپذیر خواهد برد. یکی از جادبه های این جاده دره Oheʻo و هفت استخر مقدس است که راننده در طول جاده با آن مواجه می شود.

۳-کالیفرنیا ، ۳۳۲ مایل بین سانفرانسیسکو و سانتاباربارا ، بزرگراه Pacific Coast ( ساحل اقیانوس آرام )

در غرب آمریکا زیباترین بزرگراه شناخته می شود. با شروع از سانفرانسیسکو و ادامه راه به جاده ساحلی خواهید رسید که یک طرف آن اقیانوس آرام و طرف دیگر آن درخت های زیبایی با چوب قرمز خواهید دید.

۴-میسوری ، ۳۰۰ مایل بین شیکاگو و الینویز ، مسیر شماره ۶۶

این بزرگراه به مادر جاده ها یا اصلی ترین بزرگراه در آمریکا معروف است. در سال ۱۹۲۶ ساخته شده است. مسیر ۶۶ در مسیر بزرگراه ارتباطی شیکاگو و سنت لویز قرار دارد و با نام مسیر تاریخی ۶۶ شناخته می شود و یکی از مسیرهای نمادین رانندگی در آمریکا است.

۵-نیومکزیکو ، ۴۵ مایل بین آلبوکرک و سانتافه ، بزرگراه شماره ۱۴ (Turquoise Trail )

اولین بزرگراه زیبا و تاریخی در آمریکا. تاریخ این مسیر به ۲۰۰۰ هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. علاوه بر زیبایی های کویر در طول جاده ، موزه روستای Tinkertown که در سال ۱۹۸۳ راه اندازی شده است ، نیز نظر گردشگران را به خود جلب می کند.

۶-ارگان ، ۷۴ مایل بین ترتدیل و دالاس ، بزرگراه شماره ۱۴ ، رودخانه کلمبیا

بزرگراه رودخانه کلمبیا در سال ۱۹۱۵ ساخته شد و یکی از جاده های زیبا و هیجان انگیز شمال غربی آمریکا است. آبشارهای متنوع در طول مسیر و گیاهان وحشی فوق العاده زیبا که در اواخر بهار و تابستان می رویند زیبایی این جاده را دوچندان کرده اند.

۷- آرکانزاس ، ۸۰ مایل بین ازارک و یوروکااسپرینگ ، بزرگراه شماره ۲۳ ، ردپای خوک

جنگل های زیبا در دوطرف جاده با گیاهان گوناگون از زیبایی هایی این جاده می باشد. همچنین پیچ و خم های جاده برای کسانیکه به این گونه رانندگی علاقه دارند گزینه بسیار مناسبی است. البته برای کسانیکه مشکلات پزشکی دارند و جاده های پرپیچ و خم آنها را اذیت می کند باید در حین رانندگی دقت بیشتری نمایند.

۸-ویرجینیا ، ۲۱۰ مایل بین آناپلیس و مریلند و ساحل ویرجینیا ، بزرگراه شماره ۱۳ و ۵۰ ، Delmarva Peninsula

یکی دیگر از جاده های ساحلی همراه با منظره های زیبا در ایالت ویرجینیا.

۹-جاده خورشید ، ۵۲ مایل داخل پارک ملیGlacier

ساخته شده در سال ۱۹۳۲٫ از بین پارک ملی Glacier در موناتا عبور می کند. مناظر زیبای زمستانی نظیر قله های پر از برف ، یخچال های طبیعی از جاذبه های زیبای این جاده است.

۱۰-جنگل های San Juan ، جاده ابری San Juan

جاده ای میان ابرها همانطور که در عکس مشاهده می شود. زیبا و آرامش بخش. این جاده در غرب ایالت کلورادو واقع شده است.

منبع : akairan.com
899
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید

اهرام در سودان