۱۱ جاذبه گردشگری برتر اروپا

۱- آکروپلیس، آتن، یونان:

آکروپلیس نشان افتخار و تمدن ۲۵۰۰ ساله یونان باستان یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یونان و اروپا به حساب می آید. معبد پارتنون که با سنگ های مرمرین زیبا ساخته شده یکی از جذاب ترین بخش های این مجموعه است.

۲- Alhambra، گرانادا، اسپانیا:

هیچ چیز به اندازه Alhambra نمی تواند شما را مجذوب تمدن اهالی آفریقای شمالی که ساکن کوه های آندولس هستند، کند. مجموعه ای بی نظیر با حیاطی زیبا پوشیده از گل های رنگارنگ و آب نماهایی که جلوه حیاط را زیباتر می کنند.

۳- Colosseum، رم، ایتالیا:

آمفی تئاتر رم یکی از عجایب هفت گانه جهان و بی شک مشهورترین و پر بازدیدترین جاذبه گردشگری ایتالیا می باشد.

۴- کلیسا Duomo، فلورانس، ایتالیا:

کلیسا Duomo که با نام Santa Maria del Fiore نیز شناخته می شود، یکی از بزرگترین شاهکارهای مهندسی جهان است.

۵- برج ایفل، پاریس، فرانسه:

هیچ اثری دیگری در پاریس نمی تواند در شناخته شدن به عنوان سمبل شهر با برج ایفل رقابت کند! تماشای برج ایفل و همچین دیدن منظره پاریس از بالای این برج همگان را به وجد آورده و نفس ها را در سینه حبس می کند.

۶- Grand’Place، بروکسل، بلژیک:

سالن شهر بروکسل که از قرن پانزدهم میلادی در میدان اصلی این شهر واقع شده است، نمونه درخشانی از معماری به سبک فنلاندی در قرون وسطی می باشد.

۷- Mont-St-Michel، نورماندی، فرانسه:

Mont-St-Michel بی شک یکی از شاهکارهای معماری فرانسه در قرون وسطی می باشد. تماشای این دیر در هنگام غروب آفتاب تبدیل به یکی از تصاویر زیبای فراموش نشدنی در ذهن شما خواهد شد.

۸- Neuschwanstein، آلمان:

Neuschwanstein الهام بخش والت دیزنی در ساخت قلعه کارتون زیبای خفته و همچنین قلعه ای که سال ها بعد در دیرنی لند ساخت، بوده است.

۹- قصر Schönbrunn، وین، اتریش:

حتی اگر یک روز کامل را برای بازدید از این قصر زمان بگذارید، باز هم بخش هایی از آن نادیده خواهد ماند! بهتر است برنامه های کوتاه مدت چند روزه برای دیدن زیبایی های این قصر تنظیم کنید.

۱۰- La Sagrada Familia، بارسلون، اسپانیا:

سمبل شهر بارسلون و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری اسپانیا ، کلیسای نیمه ساخته ایست که هر کس باید در زندگی خود یک بار آن را ببیند!

۱۱- برج لندن، انگلیس:

بنایی که پس از پشت سر گذاشتن نبردهای بسیار در قرن یازدهم میلادی تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری انگلیس شد.

منبع : nextholiday.ir
886
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید