12 مدل پریز خلاقانه

در اینجا یک پروژه جالب از مردی ژاپنی را می بینید که خیلی باسلیقه پریزهای برق را در خانه اش مخفی کرده است. اینها درهای کشویی هستند که از چوب ساخته شده اند. این کار ایده خوبی برای کسانی است که به ندرت از پریزها استفاده می کنند. او کارهای دکوری دیگری نیز انجام داده مثل یک صفحه Shoji که از وسط باز می شود و یک درب کشویی تکی شبیه درهای کوچک بالایی.

همه ما شاخ های گوزن را روی دیوارها و بالای شومینه دیده ایم، اما اینجا مدل کوچک تری از این شاخ ها را روی پریزهای برق داریم. اینها از پلاستیک سفت ساخته شده اند و برای نگهداری تلفن همراه تان وقتی که در حال شارژ است عالی هستند. علاوه براین گذاشتن تلفن همراه از شکستن شاخها وقتی که شما با آنها برخورد می کنید جلوگیری می کند.

این شاخ ها از سه نوع شاخ گوزن ساخته شده است که قبل ها نیز شکل های مناسبی برای نگه داشتن وسایل محسوب می شد. شاید تلفن همراهتان را روی آن نزارید اما شاخ ها برای دوربین دیجیتال و هر وسیله دیگری که نیاز به شارژ دارد مناسب است. شاید هم فکر کنید فقط داشتن یک مجموعه شاخ گوزن کوچک در جایی غیرمنتظره جالب باشد.

این استیکرهای دیواری خلاقانه برای دادن یک تصویر خنده دار دور پریزهای دیوار خوب هستند. این استیکرها را که هنرمندی به نام آدرین گاردر طراحی کرده جلوه متفاوتی به پریزهای معمولی داده و آنها را جالب توجه تر می سازند.

پریز برق مدل گانگام

روکش پریز به شکل سوراخ موش

شما توجه زیادی به طراحی و دکوراسیون خانه تان می کنید، اما آیا بعد از آن به کلید و پریز برق هم توجه می کنید؟ گاهی اوقات اتاق سفید ساده و یا رنگ شده فقط خوب به نظر می رسد، اما کمی دکور بیشتر می تواند واقعا اتاقتان را بهتر کرده و خلاقیاتتان را شکوفا سازد. طراحی های «روشن کن» (Turn It On) یک مجموعه ویژه دارد، کلیدهای برق خلاقانه و پریزهایی دارد که جای تماس بیشتری دارند؛ آنها همچنین می توانند پوشش های ساده ای باشند که براساس یک طرح، فکری در ذهن شما یا حتی یک عکس ساخته شده باشند.

خطوط مدرن و طرح های مشابه که طراحان و منتقدین به خاطرشان بیهوده گویی کرده و جار و جنجال راه می اندازند،  اولین بار توسط اجتماع طراحان بی حفاظ، خسته کننده و بسیار ساده توصیف شد. اما با این حال همان سازمان بالاخره این طرح را موفق دانسته و خیلی زود از این دیوار خلاقانه پر از پریز استفاده کردند. مثل یک مدل کاغذ دیواری که کنترل بیشتری به استفاده کننده می دهد و همه چیزی که می خواهیم پنهان کنیم را آشکار می سازد.

یک پریز دیواری مخفی و امن ( به قیمت 8.59 دلار) پریزی است که در نقش پریز کارآیی ندارد اما یک جای مخفی برای وسایل باارزش است. مناسب برای پنهان کردن جواهرات، کارت های بانکی و پول نقد و چیزهای دیگر است.

 

سونی یک نمونه «پریز برق سندیت» برای الکتریسیته ساخته  است. این پریز می تواند گدجت های شخصی و افرادی که از آنها استفاده می کنند را هم به یاد داشته باشد. همچنین وسایل متصل شده مورد رسیدگی قرار گرفته و دسترسی شان به الکتریسیته از راه دور همیشه فراهم می شود.

این پریزهای گیره ای دیواری یک راه حل عالی برای مهار سیم های بلند برق محسوب می شوند. با یک دوشاخه وقتی در برق نیست چه کار می کنید؟ دو باریکه در بالای این پریز استاندارد عملکردش را بیشتر کرده است.

شما هم مثل من اگر زمان مسافرت یک کیف پر از آداپتور  و نیز یک نمونه مناسب برای کشوری که به آنجا می روید را با خود حمل کنید رنج زیادی خواهید کشید. با این وجود این راه حل پریزهای برق چرخان می تواند به حمل این آداپتورها پایان دهد. به نظر من این پریزها برنده طراحی پریزها هستند و امیدواریم روزی در تمام هتل ها و مهمان خانه ها نصب شوند.

آیا شما هم جزو والدینی هستید که نگران این هستید که بچه ها با کلیدهای بدون پوشش خانه بازی کنند، این درپوش های به شکل چسب زخم گزینه های مناسبی هستند تا خیلی آشکار آنها را ترسانده و از دست زدن باز دارند.

منبع : ileev.com
717
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید