6 تصور غلط درباره کرم های ضدآفتاب

کرم های ضدآفتاب باعث کمبود ویتامین D می شوند
یکی از باورهای غلطی که مردم را از استفاده ی کرم های ضدآفتاب دلسرد می کند، این است که کرم های ضدآفتاب باعث بروز کمبود ویتامین D در بدن می شوند، چون اجازه نمی دهند که نور خورشید جذب پوست شود. اما متخصصان کانادایی این باور را رد می کنند.
کرم های ضدآفتاب به طور کامل جلوی اشعه های آفتاب را نمی گیرند و مانع صد در صد تولید ویتامین D نیستند.
اگر نگران جذب ویتامین D کافی هستید به جای حذف کرم ضدآفتاب، مواد غذایی سرشار از این ویتامین مانند ماهی، زرده تخم مرغ و شیرهای غنی شده با ویتامین د را به برنامه ی غذایی خود اضافه کنید. همچنین می توانید از پزشک بخواهید تا برایتان مکمل ویتامینی تجویز کند. البته یادتان باشد از مصرف خودسرانه مکمل ویتامین های محلول در چربی که شامل آ ، ای ، دی و کا است بپرهیزید.

 

لوازم آرایشی حاوی ضدآفتاب هستند و نیازی به این کرم ها نیست
برخی محصولات آرایشی حاوی  SPF هستند، اما برای برخورداری از میزان لازم، باید مقدار زیادی از این لوازم آرایشی را به پوست خود بزنید. در واقع SPF لوازم آرایشی از 15 تجاوز نمی کند که برای محافظت از پوست در برابر آسیب های اشعه های ماورای بنفش کافی نیست.
پوست ما به کرم هایی با SPF بالای 30 نیاز دارد. اشعه های ماورای بنفش A باعث پیری زودهنگام سلول های پوستی می شود و اشعه های ماواری بنفش B مسئول آفتاب سوختگی پوست هستند. قرار گرفتن زیاد در معرض این اشعه ها خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.
برای مراقبت از پوست خود حتما صورت و بخش هایی از بدن تان را که در معرض آفتاب هستند، با کرم ضدآفتاب مناسب بپوشانید و هر دوساعت یکبار آن را تجدید کنید.

قیمت کرم ضدآفتاب، ملاک مناسبی برای تاثیر و کارایی آن نیست. گاهی مارک های داخلی و ارزان قیمت نیز محافظت خوبی از پوست دارند

کرم های ضدآفتاب حاوی ترکیبات شیمیایی خطرناک هستند
کرم های ضدآفتاب مناسبی در بازار وجود دارند که می توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید. اگر در خصوص انتخاب کرم مناسب شک دارید، با متخصص پوست مشورت کنید. کرم های حاوی زینک سبک تر هستند و چسبندگی کمتری دارند.

 

هیچ پژوهشی تا کنون نشان نداده است که کرم های ضدآفتاب باعث بروز مشکلی در سلامتی شده باشند. برعکس نتایج پژوهش ها حاکی از این است که عدم محافظت از پوست در برابر نور آفتاب، باعث بروز سرطان پوست می شود.
استفاده از کرم های ضدآفتاب یکی از ساده ترین و ارزان ترین شیوه های مقابله با سرطان پوست است. متخصصان توصیه می کنند که بین ساعات 11 صبح تا 4 بعدازظهر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
زمانی که از خانه خارج می شوید، علاوه بر استفاده از کرم ضدآفتاب از لباس پوشیده مناسب، عینک آفتابی و کلاه لبه دار استفاده کنید.

 

کرم های ضدآفتاب گران قیمت و خارجی بهترند
قیمت کرم ضدآفتاب، ملاک مناسبی برای تاثیر و کارایی آن نیست. مارک های داخلی و ارزان قیمت نیز محافظت خوبی از پوست دارند.
بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید تا با توجه به نوع پوست خود و میزان قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، شما را در انتخاب کرم مناسب راهنمایی کند.
بسیاری از کرم های ضدآفتاب رایحه ی مطبوعی دارند، در حالیکه برخی دیگر فاقد این مشخصه هستند.
تمام این مسائل روی قیمت محصول تاثیر دارد. شما می توانید از انواع غیرمعطر کرم ها در مکان هایی مانند منزل، محل کار و غیره استفاده کنید.

 

کرم ضدآفتاب در حین ورزش کردن به داخل چشم نفوذ می کند
اگر طرز استفاده ی درست از کرم ضدآفتاب را بلد باشید، چنین مشکلی به وجود نمی آید.
قبل از اینکه بیرون از منزل به ورزش بپردازید، حتما برای محافظت پوستتان از اشعه های آسیب رسان خورشید، کرم بزنید.
ورزشکاران حرفه ای و یا هر کس دیگری باید به درستی کرم را روی پوست خود پخش کنند.
اگر زیاد ورزش می کنید، بهتر است کرم را دور چشم های خود نزنید. اما اگر بعد از زدن کرم به همه جای صورت، مشکلی برایتان بروز نکرد، مانعی برای زدن آن به دور چشم ها نیز وجود ندارد. این مسئله به حساسیت هر فرد بستگی دارد.

 

همچنین می توانید از کرم های ضدآفتاب مخصوص ورزش استفاده کنید که در حین فعالیت های بدنی شل نمی شوند.
در حین ورزش حتما از عینک آفتابی مناسب استفاده کنید که اشعه های UV را به میزان 99 تا 100 درصد بلوکه می کند.

 

کرم ضدآفتاب باعث افزایش آکنه می شود
یکی دیگر از گفته هایی که باعث می شود برخی از مردم قید استفاده از کرم ضدآفتاب را بزنند، تاثیر آن در افزایش جوش و آکنه است.
اگر زیاد جوش می زنید و از آکنه رنج می برید، از کرم هایی استفاده کنید که منافذ پوست را مسدود نمی کنند.
اگر در انتخاب کرم ضدآفتاب مناسب برای پوست چرب و آکنه دار خود دچار مشکل هستید، حتما نظر یک پزشک متخصص پوست را جویا شوید.
انتخاب و استفاده از کرم های ضدآفتاب نامناسب می تواند برایتان دردسرساز شود.

tebyan.net

منبع : سایت تبیان
625
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید