6 راه برای داشتن ناخن های براق و سالم


6 راه برای داشتن ناخن های براق و سالم

 

 برای مراقبت از ناخن ها 6 نکته را برای شما بیان میکنیم که بسیار مفید هستندناخنها را به طور منظم تر و تمیز کنید

  1. اگر  زیر ناخن ها کثیف استباید آن را بطور منظم تمیز کنید .  بهترین زمان برای تمیز کردن ناخنها  وقتی است که از حمام بیرون  می آییم. ناخن هایتام نرم است بهتر تمیز میشود
  2. مالش دادن اطراف ناخنها
  3. وازلین در کوتیکول  پوست با   مالش اطراف ناخن ها هر شب قبل از رفتن به رختخواب ،یا هرزمانی که گوشه ناخنها خشک میشود  .  روغن کرچک غنی از ویتامین E است و برای اطراف ناخنها مفید است
  4. ناخنهارا تمیز و خشک نگهدارید
  5. هنگام شستن دست های خود  مطمئن شوید که  ناخن های شما بدرستی تمیز شده است . این باکتری ها، قارچ ها و دیگر میکروب ها  زیر ناخن  جمع شده اند. همچنین ، هنگام انجام دادن کارهای خانه ،  دستکش خانگی  پلاستیکی را فراموش نکنید.
  6. استفاده از پاک کننده های خوب
  7. هنگام خرید پاک کننده ناخن ، به دقت   توضیحات  محصول  را بررسی کنید   پاک کردن با استون باعث خشکی ناخن می شود و ن اخن ترک بر میدارد چون ناخن را ضعیف  و کم آب میکند.
  8. استفاده از بیوتین . مطالعات نشان داده اند که بیوتین،  حاوی کراتین است که باعث تقویت ناخن می شود  استفاده از آن را حداقل 4 تا 5 بار در روز از شکنندگی ناخنها جلوگیری میکند.
  9. وستیل ناخن که استفاده میکنید باید شخصی باشد.
  10. هرگز  وسایل ناخن خود را در اختیار دیگری قرار ند هید چون باکتری ها و میکروب های دیگران برروی سایل شما میماند باعث سرایت میکروب به شما می شود و هرچند ماه آن را عوض کنید.

 

 

منبع : hidoctor.ir
454
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید