علائم افسردگی پس از زایمان

از آن جایی که طیف شدت افسردگی پس از زایمان گسترده است، بسیاری از زنان این علائم را عادی و یا نتیجه ی تغییرات هورمونی پس از زایمان می پندارند. اما در صورتی که حتا کوچک ترین این نشانه ها مورد توجه قرار نگیرند، می توانند زمینه ساز مسائل و مشکلاتی باشند که پیامد آن ها خواهند بود.

در این جا به چند نشانه ی مخفی افسردگی پس از زایمان اشاره خواهیم کرد که شاید تا پیش از این به آن توجه نکرده باشید.

زمانی که کودک تان خواب است، شما قادر به خوابیدن نیستید. برخی افراد به سختی می خوابند؛ اما اگر کودک تان خواب است و شما به با عصبانیت و یا نگرانی هم چنان بیدار هستید، این می تواند یکی از علائم افسردگی پس از زایمان باشد.

احساس می کنید که نمی توانید از وجود کودک تان لذت ببرید. پس از زایمان، تا حدودی طبیعی است که احساس نگرانی یا عصبی بودن در شما وجود داشته باشد؛ اما اگر این احساس تا حدی باشد که باعث شود از وجود نوزادتان لذت نبرید، این موضوع می تواند نگران کننده باشد.

احساس ضعف می کنید. در واقع، هر کسی با داشتن یک نوزاد ممکن است احساس ضعف کند. مرز میان عادی بودن این احساس و غیر عادی بودن آن، شیوه ی عملکرد خود شما است. اگر نمی توانید خوب بخوابید، خوب بخورید و به شدت احساس ضعف می کنید، احتمالن دچار افسردگی پس از زایمان شده اید.

 

 

منبع : shape.com
536
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید