نقش معجزه آسای طب سوزنی در جوان کردن پوست

طب سوزنی الگوی جریان انرژی از طریق بدن است که برای سلامتی ضروری است. برای انجام طب سوزنی باید  نقاط آنامتویک در انواع پوستها انجام شود.

دکتر مرتضی ترابی، کارشناس طب سوزنی از شیوه های جوانسازی پوست به کمک طب سوزنی می گوید

با طب سوزنی ۱۰ سال جوانتر به نظر برسید!

طب سوزنی به عنوان روشی موثر برای کاهش وزن و التیام درد بین جوامع بشری شناخته شده است و تاثیرات شگفت انگیز این روش درمانی کهن روی جوانسازی پوست در سالهای اخیر توجه بسیاری را به خود معطوف کرده است و در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کانادا، ایالات متحده، کشورهای اروپایی، چین، ژاپن و… استفاده از سوزنهای جادویی برای جوانسازی پوست جایگاه ویژهای پیدا کرده است. در ادامه دکتر مرتضی ترابی، کارشناس طب سوزنی تمام بایدها و نبایدهایی را که در رابطه با نقش طب سوزنی در جوانسازی پوست باید بدانید در اختیار شما قرار می دهد.

اثرات طب سوزنی تنها محدود به صورت نیست

اثرات طب سوزنی زیبایی تنها به صورت محدود نمی شود چون طب سوزنی یک روش درمانی کل نگراست و علت مشکلات صورت را از بد کارکردن ارگان های داخلی بدن مانند کبد، طحال، کلیه ها و اعصاب می داند، مثلا سیاهی دور چشم و لک های صورت ناشی از سودا و بد کارکردن کبد و طحال است و پف زیر چشم ناشی از تجمع بلغم و بد کار کردن طحال و کلیه هاست. بنابراین با اصلاح مشکلات ارگانهای داخلی با طب سوزنی می توانیم پوستی سالم و شاداب داشته باشیم.

طب سوزنی هم درون را درست می کند و هم برون را!

طب سوزنی نه تنها به رفع مشکل صورت و زیبایی کمک می کند، بلکه مشکلات درونی و کل بدن را رفع می کند بنابراین مشکلات صورت به شکل اساسی و ریشه ای رفع می شوند ولی در درمان با دیگر روشها مانند کرم ها و بوتاکس درمان موقتی است.
مثلا درمان چروک صورت با بوتاکس برای یک دوره ۳ ماهه است ولی درمان چروک صورت با طب سوزنی برای یک دوره چند ساله است.

طب سوزنی می تواند:

به بسته شدن منافذ پوست کمک کند
پف زیر چشم را برطرف کند.
با عواملی که روند پیری را ایجاد می کنند چه فیزیولوژیک مانند پیرشدن عادی پوست و چه پاتولوژیک مانند خشکی پوست، کم خونی و مشکلات روحی – روانی که نقش عمدهای در پیری پوست دارند، مقابله کند.
طب سوزنی اگر توسط پزشک ماهر انجام شود کاملا بدون عارضه است.
طب سوزنی برعکس ژل یا بوتاکس که کاربردهای به خصوصی دارند (مثلا گونه گذاری یا از بین بردن خطوط پیشانی) قادر است همزمان تقریبا روی تمام مشکلات اثر بگذارد (هاله و پف دور چشم، چروک ها، غبغب، لک، کک و مک و…).
اثرات طب سوزنی از همان جلسات اولیه آغاز می شود و برخلاف دیگر روشها ماندگار است.
همان طوری که گفته شد شانس برگشت اثرات آن بسیار کم است و پوست روند جوانی را طی می کند.

کاربردهای طب سوزنی در زیبایی:

جوانسازی و شادابی پوست
متعادل کردن چربی پوست
روشن کردن پوست
لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت
برطرف کردن چین و چروک صورت
بر طرف کردن خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب
برطرف کردن جوش یا آکنه صورت و جای مانده جوش صورت و بدن
برطرف کردن تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم
برطرف کردن منافذ باز پوست
برطرف کردن لک های صورت وکک و مک
برطرف کردن غبغب

بنابراین طب سوزنی با اصلاح و پاکسازی ارگان های داخلی به خصوص کبد و آرامش اعصاب و افزایش خون و انرژی و افزایش کلاژن سازی باعث جوانسازی صورت می شود.

اثرات دیگرطب سوزنی در بدن

کاهش وزن کلی  و موضعی
افزایش رشد قد به خصوص زیر سن بلوغ
درمان سردردهای میگرنی و عصبی
درمان فلجی های پس از سکته مغزی
درمان دردهای گردن، زانو، کمر و سیاتیک
درمان مشکلات گوارشی
درمان مشکلات اعصاب و روان

طب سوزنی؛ یک تیرودونشان

فکر اینکه بخواهید تا آخر عمر با یک رژیم غذایی سخت زندگی کنید و به خاطر چاق نشدن از تمام طعم هایی که دوست دارید صرفن ظر کنید، شما را آزار می دهد؟ دوست دارید این اشتهای پایان ناپذیر دست از سرتان بردارد و هم لذت غذاخوردن را بچشید و هم رژیمهای خسته کننده را کنار بگذارید؟ با وجود اینکه بیش از ۱۰ کیلوگرم وزن کم کرده اید باز هم دچار چاقی موضعی هستید و از اندامتان رضایتی ندارید؟ شاید فکر کنید برای چنین مشکلاتی هیچ راهی وجود ندارد و تا پایان عمر باید با آنها بسازید اما طب سوزنی می تواند برطرف کننده تمام مشکلات چاقی باشد و لذت کم کردن وزن بدون رژیم را به شما هدیه کند. اگر هنوز به این ادعا شک دارید باید بدانید، روش درمان چاقی با کمک طب سوزنی بر چند اصل استوار است که در ادامه دکتر ترابی محقق و کارشناس طب سوزنی آن را برایتان شرح می دهد.

سوزن های ضداشتها

اولین تاثیری که طب سوزنی می تواند بر بدن افراد بگذارد، بی اشتها کردن آنهاست. با تحت تاثیر قراردادن برخی نقاط گوش (نقطه معده درگوش) توسط سوزنها، اشتهای شخص و تمایل او به غذا خوردن کم می شود. علاوه بر این، زدن سوزنها به نقطه دیگری از گوش (نقطه مربوط به ریزه خواری) باعث می شود تمایل شخص به ریزه خواری که یکی از اصلی ترین عوامل چاقی است، کم شود. به جز این نواحی، سعی می شود با کمک سوزنها بر نقاط آرامش بخش گوش اثر گذاشته تا پرخوری عصبی را مهار کنیم. کسانی که به دلیل مشکل پرخوری عصبی، دچار چاقی شده بودند یا تمایل افراطی به خوردن برخی خوراکی ها از قبیل شیرینی داشتند، بعد از چند جلسه اعلام کردند که میل شدیدشان به این خوراکیها از بین رفته است و اشتهای افراطیشان را ازدست دادهاند. طب سوزنی به شکل موثری بر اشتهای فرد اثر می گذارد. افرادی که تحت این درمان هستند، نیازی به گرفتن رژیم های سخت ندارند. البته اساس این روش این است که فرد نیاز به گرفتن رژیم غذایی نداشته باشد و خودش بی اشتها شود. این موضوع تفاوت اصلی درمان چاقی با طب سوزنی و درمان چاقی با کمک متخصصان تغذیه است.

چقدر باید صبر کنیم؟

این درمان در جلسات متعدد انجام می شود (حداقل ۲۰ جلسه، یک روز درمیان) اما نتیجه ای که بیمار قرار است بگیرد تنها بعد از ۳ یا ۴ جلسه مشخص می شود. بیش از ۹۰ درصد مراجعان در همین چند جلسه میگ ویند که اشتهایشان کم شده است اما در موارد بسیار معدودی که در این چند جلسه اشتهایشان کم نشده باشد، به بیمار توصیه می کنیم این روش درمانی را انتخاب نکند زیرا اغلب کسانی که تحت این درمان قرار می گیرند ظرف چند جلسه اشتهایشان به یک پنجم قبل می رسد و تعدادی از این افراد هم می گویند، اگر بخواهند مثل قبل غذا بخورند، دچار تهوع شده و خیلی زود سیر می شوند

خداحافظ چاقی موضعی

تاثیر دیگری که سوزن ها بر بدن می گذارد، دفع سموم بدن از راه مدفوع و عرق است، مثلا بیماری که یبوست دارد، سموم بدنش دفع نمی شود. سوزنها باعث از بین رفتن یبوست و دفع آبه ای تجمع یافته در بافتهای چربی (سلولیت) می شود و بیمارانی که دچار چاقی موضعی شده اند می توانند از این طریق مشکلشان را برطرف کنند درحالی که این بیماران با رژیم غذایی هرگز به نتیجه دلخواهشان نمی رسند و هرقدر هم لاغر شوند، باز هم از شر چاقی های موضعی راحت نمی شوند اما در این روش حتی بدون لاغر شدن می توان کاهش سایز ایجاد کرد.

چرا طب سوزنی موثر است؟

وقتی فردی برای کم کردن وزن رژیم غذایی می گیرد، تنها جلوی خوردن خودش را می گیرد و به دلیل اینکه سیر نشده و هنوز به غذا تمایل دارد، عذاب می کشد.  به دلیل رژیم های افراطی برخی افراد دچار مشکلات عصبی، ریزش مو و کاهش شدید انرژی می شوند اما طب سوزنی هرگز چنین تاثیری بر فرد تحت درمان نمی گذارد بلکه باعث رفع چین و چروک صورت شده و موجب شادابی پوست و رفع ضعف عمومی بدن هم می شود. وقتی فرد لاغر می شود و به رژیم غذایی اش پایان می دهد اشتهایش کم نشده و هنوز به غذا تمایل دارد و در اغلب موارد دوباره وزن از دست داده اش برمی گردد. درحالی که درمان طب سوزنی ماندگار است چون بر عادات غذایی فرد تاثیر می گذارد.

تنظیم سوخت و ساز با طب سوزنی

با کمک این سوزن ها کارکرد بدن را موثرتر می کنیم همچنین باعث افزایش سوخت و ساز بدن در افراد می شویم. بعضی از افرادی که مدتهاست رژیم گرفته اند و تا حدودی هم وزن کم کرده اند، بعد از مدتی روی همان وزن خود می مانند و دیگر نمی توانند لاغر شوند اما طب سوزنی با به تعادل رساندن سوخت و ساز بدن این افراد باعث می شود که بدون نگرانی به وزن دلخواهشان برسند

آیا با طب سوزنی می توان چند کیلوگرم وزن کم کرد؟

پس از شروع درمان اگر پس از ۴ جلسه اشتهای بیمار به صورت محسوسی کاهش پیدا کرده باشد باید حداقل ۲۰جلسه تحت درمان قرار گیرد اما اینکه در این ۲۰ جلسه، بیمار چندکیلوگرم وزن کم می کند بستگی به میزان کاهش اشتها و سوخت و ساز بدن دارد (کاهش وزن در این ۲۰ جلسه به طور متوسط از ۵ تا ۱۰ کیلوگرم و کاهش سایز از ۷ تا ۱۵ سانتی متر متغیر است). این روش درمانی برای کسانی خوب است که حدود ۲۰کیلوگرم اضافه وزن دارند و کسانی که بیش از ۲۰کیلوگرم اضافه وزن دارند بهتر است از روش های درمانی دیگری برای لاغر شدن استفاده کنند.

منبع : giahdarman.com
810
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید

آنمی یا کم خونی