گل سرخ برای زیبایی

11 کاربرد گل سرخ برای زیبایی

 

گفته می شود که گل سرخ یکی از زیباترین گل های روی زمین است. فسیل های یافته شده بر روی زمین نشانگر آن است که گل سرخ از 35 میلیون سال پیش بر روی زمین وجود داشته است. گفته می شود گل سرخ اولین بار در سرزمین پارس کشف شد. ایرانیان جزو اولین کسانی بودند که دریافتند از گل سرخ و خواص آن می توان استفاده های پزشکی و زیبایی مختلفی انجام داد.

 

خواصی که گل سرخ برای زیبایی دارد واقعا شگفت انگیز است. در تهیه بسیاری از لوازم آرایشی و زیبایی گران قیمت از گل سرخ استفاده شده است. در زیر چندی از خواص زیبایی گل سرخ را برای شما بیان می کنیم.

 

1-پوستتان را تمیز می کند :

رز دارای بوی فوق العاده ای است و همین رایحه آن می تواند پوست شما را به حالت طبیعی خود حفظ کند. دلیل اصلی این امر هم وجود آنتی اکسیدان در گل سرخ است که از پوست در مقابل آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. پوست صورت خود را با پودر گل سرخ و عسل پاک کنید سپس بعد از 15 دقیقه بشویید این امر موجب روشن تر شدن پوست صورتتان می شود.

 

2-از چرب بودن پوست صورت جلوگیری می کند :

می توانید یک مقدار گل سرخ تازه یا خشک شده را با کمی آب قاطی کرده و بجوشانید. به این شکل آب را شروع به جوشاندن کنید سپس گل های سرخ را داخل آن بریزید بگذارید حدود 30 دقیقه به جوش بیاید. بعد از اینکه به جوش آمد آنرا از روی اجاق برداشته و سپس در شیشه اسپری ریخته وقتی تعریق انجام شد آنرا بر روی صورت خود بیافشانید.

 

3-مرطوب کننده تسکین دهنده :

گل سرخ ارگانیک برای همه نوع پوستی مناسب است و استفاده از آن سبب مرطوب سازی پوست می شود و این برای پوست های حساس بسیارر مناسب می باشد. روغن موجود در گل سرخ باعث می شوند تا رطوبت به طور مستقیم وارد سلول های پوست شود و به آن ها آب رسانی شود. یک چهارم لیوان گل سرخ خشک شده را با 1 قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را به مدت 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید. 15 دقیقه بگذارید این ماسک روی پوست خود بماند.

 

4-باعث از بین بردن لکه های صورت می شود :

گل سرخ غنی از ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان هاست. ویتامین C باعث افزایش کولاژن پوست می شود و باعث سفت تر شدن سلول های پوست صورت می شود. این باعث می شود تا آکنه ها و لکه های روی صورت به راحتی از بین بروند.

 

5-کنترل چربی صورت :

بسیاری از مرطوب کننده های صورت دارای الکل یا فندق در خود هستند که این عمر باعث خشک شدن شدید پوست می شود. گل سرخ باعث نرم شدن پوست صورت می شود از آنجایی که این گل سرخ برای پوست خاصیت نرم کنندگی دارد باعث نرم شدن پوست و شاداب نگه داشتن آن می شود.

ماسک جو دو سر برای پوست های چرب

 

6-از پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می کند :

گل سرخ خشک دارای خواصی است که باعث می شود پوست تا عمق آن تمیز شود. باعث از بین رفتن کثیفی و سلول های مرده پوست صورت می شود. گل سرخ ارگانیک را پودر کنید. سپس آنرا بر روی منافذ پوست خود قرار دهید.

 

7-باعث آرام کردن التهاب می شود :

در گل سرخ ماده ای وجود دارد که می تواند باعث آرام شدن التهاب پوستی مانند آکنه شود. گل سرخ یا روغن آن را بروی پوست سرخ یا باد کرده قرار دهید و ببینیند چگونه قسمت سرخ شده آرام می شود.

 

 

8-ضد آفتاب طبیعی :

ویتامین C موجود در گل سرخ می تواند از پوست صورت در مقابل اشعه های آفتاب محافظت کند. ویتامین باعث افزایش مقاومت پوست در برابر UV آفتاب می شود. گل سرخ را بر روی بدن و پوست صورت خود بمالید و خواهید دید که چگونه از آفتاب سوخته شدن پوست جلوگیری می کند.

 

9-باعث تغذیه فولیکول های مو می شود :

گل سرخ باعث تقویت فولیکول های مو می شود و باعث افزایش رشد مو ها می شود. همچنین گل سرخ نرم کننده فوق العاده ای برای مو ها است. گل سرخ را بر روی پوست سر بمالید این امر باعث افزایش گردش خون بر روی پوست سر می شود و باعث تحکیم موها می شود.

 

10-باعث درخشندگی پوست می شود :

گل سرخ خواصیت آرام بخشی دارد این خاصیت باعث می شود که استرس دور شود و دور شدن استرس باعث می شود که پوست صورت حالت درخشندگی به خود بگیرد.

 

11-از آکنه پیشگیری می کند :

گل سرخ باعث آرام شدن آکنه هایی که باعث ایجاد خارش می شوند می شود. گل سرخ یک آنتی باکتریال قوی است که باعث مبارزه با آکنه و جرم های صورت می شود.

 

 

منبع : oabab.net
593
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید